VI Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym

piątek, 13 listopada 2015 r., 13:39
fot. nadesłane

Dobrą medalową passę podtrzymali młodzi kościerscy karatecy podczas ogólnopolskiego VI Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się 7 listopada w Gdańsku. Data turnieju jest nieprzypadkowa, gdyż tego dnia światowa społeczność karate obchodziła siódmą rocznicę śmierci jednego z prekursorów współczesnego karate, największego propagatora i animatora karate tradycyjnego w Europie - Hidetaki Nishiyamy.

W gdańskim turnieju wzięła udział rekordowa liczba uczestników. 21 klubów z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego reprezentowało 466 zawodników w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Uwagę zwraca trend uczestnictwa w zawodach osób które treningi karate rozpoczęły w zaawansowanym wieku, wychodząc zgodnie z filozofią karate tradycyjnego z założenia, że treningi można rozpocząć w każdym czasie. Skutkiem tej aktywności na zmianę trybu życia naszego społeczeństwa, była konieczność zorganizowania konkurencji dla seniorów w wieku powyżej 35 lat i powyżej 45 lat.

Turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku reprezentowanego przez gościa honorowego, którym był Zastępca Dyrektora ds. Sportu Departamentu Edukacji i Sportu Maciej Kowalczuk. Patronat na zawodami objął Polski Związek Karate Tradycyjnego.

Zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" w bardzo silnej stawce zawodników z Polski północnej, wywalczyli jeden złoty, dwa srebrne, dwa brązowe medale oraz czwarte miejsce, zajmując w klasyfikacji drużynowej dziewiątą lokatę na 21 klubów.

Cztery z pięciu medali zdobyli zawodnicy z sekcji w Lipuszu, co jest niewątpliwie owocem doskonałej współpracy władz samorządowych gminy Lipusz i tamtejszym Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji z kościerskim klubem.

Podopieczni Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Pawła Kasickiego godnie zaprezentowali się na tle wielu medalistów Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, oraz na tle medalistów dwóch największych dziecięcych imprez na świecie czyli Pucharu Europy Dzieci w Wilnie 2015, czy Pucharu Świata Dzieci w Genewie 2014.

Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin" reprezentowany był w zawodach przez następujących zawodników: Kajetan Kurs, Bartłomiej Męczykowski, Julian Rekowski, Maksymilian Gdaniec, Leon Lemańczyk, Emilia Myszk, Dorian Gierszewski, Nikola Romińska, Marta Kryzel - wszyscy z sekcji w Lipuszu oraz Anna Lis, Jakub Liedtke, Aleksandra Hermann, Kornel Żołnowski, Michał Treder, Jan Wysiecki, Natalia Mańska, Mateusz Jażdżewski, Bruno Koseda, Karolina Klonowska (sekcja Liniewo), Kajetan Klonowski (sekcja Liniewo), Stanisław Skawiński (sekcja Dziemiany).

Medale dla naszych barw zdobyli:
Złoty- Nikola Romińska
Srebrne - Dorian Gierszewski, Michał Treder
Brązowe - Marta Kryzel - dwa medale
Czwarte miejsce - Marta Kryzel

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.