Policjanci od "afery alkoholowej" staną przed sądem

środa, 7 października 2015 r., 14:48
fot. archiwum

Trzej funkcjonariusze, którzy mieli spożywać alkohol na Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie w maju br., staną przed sądem. Skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu ma zakończyć się bowiem toczące się przeciwko nim postępowanie w sprawie wykroczenia. Dodajmy, że w sierpniu poznaliśmy też wynik postępowania dyscyplinarnego. Policjanci odwołali się jednak od decyzji wydalenia ich ze służby.

Przypomnijmy, że trzej funkcjonariusze - dwaj mundurowi ruchu drogowego i dzielnicowy w połowie maja mieli urządzić sobie "zakrapianą" imprezę na komendzie. Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie telefonicznie został powiadomiony o tym, że jego podwładni spożywają alkohol na terenie komendy. Natychmiast powiadomił o tym wydział kontroli, którego funkcjonariusze niezwłocznie przyjechali na miejsce. W budynku zastano trzech funkcjonariuszy, będących po służbie, od których był wyczuwalny alkohol.

Wszyscy trzej odmówili wykonania badania na zawartość alkoholu. Decyzją komendanta powiatowego zawieszeni zostali w czynnościach służbowych na okres trzech miesięcy. Wobec policjantów wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie w sprawie wykroczenia.

Postępowanie dyscyplinarne zakończyło się decyzją o wydaleniu policjantów ze służby. Jak informuje kom. Maciej Stęplewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariusze odwołali się od tej decyzji. Obecnie mają czas na uzupełnienie dokumentów.

Jak informuje kom. Michał Rusek z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, wykonano już także wszystkie czynności w toku postępowania w sprawie możliwości popełnienia przez funkcjonariuszy wykroczenia. W przyszłym tygodniu do sądu mają zostać skierowane wobec policjantów wnioski o ukaranie.

Dodajmy, że funkcjonariusze decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, zostali tymczasowo oddelegowani do pełnienia służby w innych jednostkach - Kartuzach, Bytowie i Chojnicach, gdzie dalej pracują.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.