Kościerzyna. Modernizacja placu wokół pomnika Józefa Wybickiego z poślizgiem

czwartek, 17 września 2015 r., 13:24
fot. da

Miesiąc później, niż zakładano zakończy się modernizacja placu wokół pomnika Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Choć inwestycja realizowana jest głównie z myślą o mieszkańcach miasta, na finał prac czekają przede wszystkim podróżni.

- Najpierw smażyliśmy się w upale, a teraz często mokniemy na deszczu - mówi pani Dorota, którą spotkaliśmy na przystanku autobusowym. - Zdaje się, że o nas, pasażerach, nikt nie myśli. Już kilka miesięcy temu włodarze miasta zapewniali, że przystanki zostaną zadaszone, ale na obietnicach się skończyło.

Wiaty przystankowe są częścią przedsięwzięcia związanego z modernizacją placu wokół pomnika Józefa Wybickiego. Inwestycja realizowana jest z opóźnieniem, bo władze miasta wyraziły zgodę na zmianę materiału, który wykorzystują budowlańcy.

- Pierwotnie zakładaliśmy, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane we wrześniu, ale ze względu na wprowadzone zmiany zgodziłem się, aby prace prowadzone były do połowy października - wyjaśnia Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Teraz powinny zostać zamontowane wiaty przystankowe, na których przewoźnicy będą mogli zamieścić rozkłady jazdy.

Na modernizację placu władze Kościerzyny przeznaczyły blisko 700 tys. zł. Inwestycję realizują pracownicy grudziądzkiej spółki.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.