Prokuratura zakończyła śledztwo ws. tajemniczej śmierci 22-latka w Wielkim Klinczu

środa, 16 września 2015 r., 11:05
fot. internet

Umorzeniem zakończyło się śledztwo ws. zgonu 22-latka, którego ciało pod koniec stycznia znaleziono w lesie nieopodal Wielkiego Klincza. Z ustaleń prokuratury wynika, że do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Miał sam wejść na drzewo, z którego następnie spadł.

Przypomnijmy, że popołudniem 25 stycznia br. dyżurny Komendy Powiatowej w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Wielkiego Klincza, który natrafił na zwłoki młodego mężczyzny w pobliskim lesie. Na ciele 22-latka zabezpieczono ślady, które mogłyby wskazywać, że do jego śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie. W początkowym etapie śledztwa pod uwagę brano więc kilka hipotez.

Trwające ponad pół roku postępowanie ostatecznie zakończyło się jednak jego umorzeniem.

- W toku prowadzonego postępowania ustalono, że pokrzywdzony (z nieustalonych powodów) sam wspiął się na drzewo z którego następnie spadł. Ustalenia te potwierdziły przeprowadzone badania ujawnionych śladów biologicznych na drzewie oraz uzyskana opinia z zakresu medycyny sądowej. Przeprowadzone śledztwo wykluczyło udział osób trzecich w przedmiotowym zdarzeniu - informuje Prokurator Rejonowy w Kościerzynie, Mariusz Duszyński.

Prokurator odmówił jednak udzielenia informacji dotyczącej tego, czy 22-latek znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, twierdząc, że są to dane wrażliwe.

Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest prawomocne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.