Policjanci od "afery alkoholowej" oddelegowani do innych komend

środa, 26 sierpnia 2015 r., 12:21
fot. archiwum

Zakończyło się postępowanie dyscyplinarne wobec trzech funkcjonariuszy, którzy w maju br. mieli urządzić "zakrapianą" imprezę na Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Konsekwencją dla policjantów ma być zwolnienie ze służby. Postanowienie jest jednak nieprawomocne i mundurowi mogą się od niego odwołać. Tymczasem decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku zostali oddelegowani do służby w jednostkach w Kartuzach, Bytowie i Chojnicach.

Trzej funkcjonariusze - dwaj mundurowi ruchu drogowego i dzielnicowy w połowie maja mieli urządzić sobie "zakrapianą" imprezę na komendzie. Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie telefonicznie został powiadomiony o tym, że jego podwładni spożywają alkohol na terenie komendy. Natychmiast powiadomił o tym wydział kontroli, którego funkcjonariusze niezwłocznie przyjechali na miejsce. W budynku zastano trzech funkcjonariuszy, będących po służbie, od których był wyczuwalny alkohol.

Wszyscy trzej odmówili wykonania badania na zawartość alkoholu. Decyzją komendanta powiatowego zawieszeni zostali w czynnościach służbowych na okres trzech miesięcy. Wobec policjantów wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie w sprawie wykroczenia.

Postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przez funkcjonariuszy wykroczenia wciąż trwa. Jak informuje kom. Michał Rusak z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, nadal przesłuchiwani są świadkowie i gromadzony jest materiał dowodowy, który będzie decydował o rozstrzygnięciu postępowania.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zakończyli za to postępowanie dyscyplinarne. Postanowienie jest jednak nieprawomocne. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że jego konsekwencją ma być zwolnienie funkcjonariuszy ze służby. Policjanci mogą się jednak odwołać.

Tymczasem, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, zostali oni oddelegowani do pełnienia służby w innych jednostkach. Funkcjonariusz prewencji obecnie pracuje w Kartuzach, mundurowi ruchu drogowego zostali skierowani do Bytowa i Chojnic.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.