Kościerzyna walczy o tyluł "Letniej Stolicy Kaszub 2015"

wtorek, 18 sierpnia 2015 r., 08:55
fot. internet

W plebiscycie "Letnia Stolica Kaszub 2015" walczy 16 miejscowości. Tytuł stara się również zdobyć miejscowość naszego powiatu - Kościerzyna. Już dzisiaj każdy może oddać głos na swojego faworyta na dwóch portalach internetowych. Plebiscyt potrwa do 22 września tego roku.

Wcześniej za stolicę Kaszub uznawano różne miejscowości, Kościerzynę, Kartuzy, Wejherowo, Puck a nawet Gdynię. Aby zapobiec sporom i nieścisłościom portal internetowy Piękne Kaszuby oraz Puls Kaszub postanowiły zorganizować cykliczny plebiscyt o nazwie "4 Stolice Kaszub".

Każdego roku internetowo wybierane są "4 Stolice Kaszub". Odbiorcy decydują o tym, która z miejscowości zasługuje na miano stolicy Kaszub w czterech kategoriach: wiosna, lato, jesień i zima. Aktualnie internauci wybierają "Letnią Stolicę Kaszub 2015", gdzie do rywalizacji z powiatu kościerskiego przystąpiła Kościerzyna. Swoje głosy można oddawać do 22 września 2015 roku do godziny 20.

Co roku oraz co zmianę pory roku każda Kaszubska miejscowość ma szansę zostać stolicą Kaszub. W konkursie mogą wziąć udział tylko miejscowości znajdujące się na terenie kulturowym Kaszub i zgłoszone indywidualnie do plebiscytu. To doskonała okazja do promocji Kaszub, poszczególnych gmin i miejscowości.

Aby wybrać zwycięzcę należy oddać głos za pośrednictwem strony http://www.pieknekaszuby.pl/sonda.html oraz http://pulskaszub24.pl/4-stolice-kaszub-zaglosuj/.Głosować można na obu portalach internetowych. Ostatecznie głosy będą zsumowane i wyłonią zwycięzcę.

Na każdego również czeka konkurs z nagrodami. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, które dostępne jest tutaj.

Plebiscyt został zapoczątkowany latem w 2013 roku. Już osiem razy wybrano stolicę Kaszub, w tym dwa razy Brusy zdobyły tytuł, i po jednym Szemud, Linia, Kościerzyna, Lipusz, Gdynia i Kosakowo.

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.