Coraz bliżej do kościerskiej obwodnicy - prace ruszą najpóźniej w październiku

czwartek, 6 sierpnia 2015 r., 15:10
fot. archiwum/MSz

Najpóźniej w październiku powinny rozpocząć się prace przy budowie kościerskiej obwodnicy. W tej chwili wykonawca czeka na otrzymanie zgody na realizację inwestycji drogowej. Jednak część zadań niezbędnych do rozpoczęcia budowy została już wykonana - odgazowano stare wysypisko śmieci, natomiast termin realizacji zadania to wrzesień 2017 roku.

Jak zapewnia wykonawca robót, wszystko odbywa się zgodnie z planem, aktualnie przygotowuje się on do rozpoczęcia prac.

- Na chwilę obecną prace się nie rozpoczęły. W tej chwili czekamy na wydanie zgody na realizację inwestycji drogowej. Najprawdopodobniej otrzymamy ją we wrześniu, albo październiku, wtedy budowa będzie mogła się rozpocząć - informuje Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

- Teraz trwają prace nad projektem wykonawczym. Odgazowaliśmy także stare wysypisko śmieci, na przyszłym placu budowy - dodaje.

Nowo powstająca obwodnica ma ominąć miasto od południa, rozpoczynając się przy wjeździe do miasta od strony Chojnic i Bytowa, i z powrotem łączyć z drogą krajową nr 20 przed Kościerską Hutą. Długość obwodnicy będzie wynosiła 7,6 km, a w jej skład wejdą cztery węzły: "Kościerzyna Zachód", "Kościerzyna Południe", "Kościerzyna Wschód" i "Wieżyca". W jej ramach, w pobliżu węzła "Wieżyca" mają zostać także rozmieszczone ekrany dźwiękochłonne. Łącznie powstanie także dziewięć obiektów inżynieryjnych.

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z wykonawcą obwodnicy - konsorcjum Strabag i Heilit + Werner 10 września 2014 roku, zgodnie z jej warunkami obwodnica powinna zostać ukończona do września 2017 roku. Łączna wartość inwestycji wynosi 164.645.000 zł.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.