Kolejny dyskont w Kościerzynie - będą nowe miejsca pracy

wtorek, 4 sierpnia 2015 r., 11:08
fot. internet

Już od kilku lat w Kościerzynie, jak grzybów po deszczu, przybywa sklepów wielkopowierzchniowych. Przed dwoma laty w mieście rozpoczęła działalność druga Biedronka i pierwsze Tesco. Przed rokiem dołączyła do nich kolejna Biedronka i market budowlany sieci Mrówka. Jeszcze w tym roku grono dyskontów ma się powiększyć, a tym samym zatrudnienie ma znaleźć około 60 osób.

Ku uciesze mieszkańców i zmartwieniu małych przedsiębiorców w Kościerzynie rozrasta się sieć dyskontów. Najprawdopodobniej od października działalność rozpocznie tu pierwszy market sieci Kaufland. Dyskont powstaje w sąsiedztwie Galerii Wybickiego w Kościerzynie. Jego powierzchnia wyniesie 4.200 m2.

W związku z otwarciem nowego sklepu, pojawią się nowe miejsca pracy. Jak udało nam się dowiedzieć, docelowo zatrudnienie w markecie ma znaleźć około 60 osób. Przy zatrudnianiu pracowników, sieć Kaufland współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Kościerzynie. Jedna z giełd pracy już się odbyła, kolejną planuje się przeprowadzić w sierpniu.

Dotychczas w Kościerzynie można już robić zakupy m.in. w: Lidlu, Polo, Carrefourze, Tesco, czy trzech Biedronkach, od października także w Kauflandzie. Lokalna społeczność cieszy się z przybywających w mieście sklepów wielkopowierzchniowych, w których chętnie kupuje.

Niestety jest i druga strona medalu, a mianowicie mali przedsiębiorcy, dla których nowe dyskonty, to mniejsze zyski. Ułatwiony dostęp klientów do marketów sprawia bowiem, że rzadziej wybierają się na zakupy do osiedlowych sklepów.

Jakie zdanie na ten temat mają nasi czytelnicy? Czy małym, osiedlowym sklepikom grozi bankructwo? Czy w Kościerzynie jest jeszcze miejsce na kolejny sklep wielkopowierzchniowy?

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.