Wicemarszałek obejrzał przyszłą siedzibę PODRu w Lubaniu

wtorek, 4 sierpnia 2015 r., 09:35
fot. nadesłane/PODR

Powstanie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu wzbudza duże zainteresowanie. W czwartek, 30 lipca, przyszłą siedzibę PODR odwiedził Krzysztof Trawicki - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w przeglądzie budynków, w których już niebawem rozpocznie się remont. Wicemarszałkowi towarzyszył Dyrektor PODR Aleksander Mach, a wraz z nim Zastępca Dyrektora Krzysztof Pałkowski oraz Andrzej Okrój - Kierownik Działu Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa, którzy wcielili się w rolę przewodników. Wicemarszałek miał okazję dokładnie przyjrzeć się nieruchomościom i dowiedzieć się z pierwszej ręki, co już niebawem pojawi się w tym miejscu. Remont i adaptacja budynku biurowego oraz budynku szkoleń rozpocznie się tej jesieni.

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki nie mógł wyjechać z Lubania nie odwiedziwszy Pomorskiego Centrum Pszczelarstwa. Rok temu dokładnie przyjrzał się mu Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego, który osobiście zaangażowany był w gruntowną modernizację pasieki. Dzisiaj tętni ona życiem. Właśnie rusza bezpłatne szkolenie dla początkujących pszczelarzy. Po jego ukończeniu, otrzymają oni dwa ule wielkopolskie zasiedlone pszczołami, ul zapasowy oraz podstawowy sprzęt pasieczny. Wicemarszałek spróbował wytwarzanego w Pomorskim Centrum Pszczelarstwa miodu. Przyznał, że jest wyjątkowo słodki.

Dyrektor Aleksander Mach przedstawił prezentację opisującą przyszły wygląd PODR. Wicemarszałek od początku był bardzo zaangażowany był w projekt, który aktywnie wspierał. Nie mogło zabraknąć informacji o tym, jak zmienią się, tak bardzo popularne, targi w Lubaniu. Zwiększy się ich powierzchnia i staną się jeszcze bardziej przyjazne dla odwiedzających i wystawców. To efekt wielkiego zainteresowania, którym się cieszą. Zjeżdżają na nie osoby z całej Polski i z zagranicy.

W przyszłości w Lubaniu powstać ma Wojewódzka Stacja Opryskiwaczy, Inkubator Kuchenny, Budynki Inwentarskie, Pomorskie Centrum Edukacyjne Energii Odnawialnych oraz Wojewódzkie Centrum Integrowanej Ochrony Roślin. Lubań stanie się prawdziwym centrum rolnictwa.

Wicemarszałek obiecał, że jeszcze nieraz odwiedzi to miejsce, a wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego z pewnością umożliwi i przyspieszy zmiany, które tu zachodzą.

PODR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.