Mamy o połowę więcej milionerów niż w ubiegłym roku

wtorek, 28 lipca 2015 r., 11:47
fot. internet/flickr.com

Oni są lokomotywą napędową naszego powiatu - mówi o nich Zenon Kulaszewicz, zastępca naczelnika kościerskiego Urzędu Skarbowego. O kim mowa? O milionerach z powiatu kościerskiego, którzy osiągnęli w ubiegłym roku dochód przekraczający 1.000.000 zł. Ich ilość w stosunku do roku 2013 wzrosła blisko o 50 proc. z 16 do 23 podatników.

Niedawno Urzędy Skarbowe w całym kraju zakończyły okresy rozliczeniowe podatników. Jak się po wyliczeniach okazało to, jeśli chodzi o liczbę osób, które osiągnęły dochód powyżej 1.000.000 zł w powiecie kościerskim jest coraz lepiej. W ubiegłym roku w naszym regionie było 16 milionerów, teraz zaś liczba podniosła się o blisko 50 proc., do 23 osób.

- Są to osoby, które funkcjonują na lokalnym rynku od wielu lat, regularnie płacą wysokie podatki i zatrudniają po kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt osób. Zapewniają one tym samym byt wielu osobom i ich rodzinom. Są oni lokomotywą napędową naszego powiatu - mówi Zenon Kulaszewicz, zastępca naczelnika kościerskiego Urzędu Skarbowego.

Spośród 23 milionerów prowadzących działalność gospodarczą w powiecie kościerskim, 10 zajmuje się branżą handlową, siedem budownictwem a sześć zaś para się usługami transportowymi.

- Większość z tych firm i przedsiębiorstw działa nie tylko na skalę lokalną, ale i także krajową. W przypadku firm transportowych często też działają oni międzynarodowo - dodaje Zenon Kulaszewicz.

Podobnie sytuacja przedstawia się w całym województwie pomorskim, jak wynika z opublikowanego na łamach Dziennika Bałtyckiego opracowania, liczba milionerów w naszym regionie stale wzrasta, w 2013 było ich 922 rok później zaś już 1046. Prawie połowę z nich, bo aż 520 osób z dochodem powyżej 1.000.000 zł odnotowano na terenie Trójmiasta.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.