Dwa wypadki z udziałem motocyklistów - trzy osoby w szpitalu

poniedziałek, 6 lipca 2015 r., 11:16
fot. archiwum

W miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocykli. W piątek na ulicy Chojnickiej w Kościerzynie kierujący osobówką wymusił pierwszeństwo na motocyklu, w niedzielę jednoślad jadący lewym pasem drogi czołowo zderzył się z VW Golfem. Ranne w zdarzeniach zostały trzy osoby, w tym 9-letnie dziecko.

Weekend na kościerskich drogach upłynął spokojnie. Podczas trzech dni doszło jedynie do dwóch wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce w piątkowe popołudnie na ulicy Chojnickiej w Kościerzynie.

- Kierujący pojazdem Audi 80 48-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi marki honda, którym kierował 33-latek. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów - informuje p.o. rzecznika kościerskiej komendy, Anna Troka.

Ranny w zdarzeniu została motocyklista. Ze złamaniem przedramienia lewej ręki i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

W niedzielę z kolei służby ratunkowe interweniowały przy wypadku w Guzach (gm. Nowa Karczma), do którego doszło w przed godziną 13. na drodze gruntowej.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący yamahą 33-letni mężczyzna jadąc lewym poboczem na łuku drogi zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka VW Golfem, którym kierował 36-letni mężczyzna - podaje Anna Troka z kościerskiej komendy.

W wyniku zdarzenia poszkodowana zostały dwie pasażerki motocykla - 28-letnia kobieta oraz 9-letnia dziewczynka. Obie zostały przetransportowane do szpitala. Warto dodać, że obie pasażerki nie posiadały kasków.

Kierujący byli trzeźwi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.