Pracownicy sądu protestują, ale przyszli do pracy

czwartek, 18 czerwca 2015 r., 11:11
fot. internet

Trwa ogólnopolska akcja protestacyjna pracowników sądowych. Większość sądów w Polsce w czwartek jest nieczynna. Kościerscy urzędnicy sądowi przyłączyli się do protestu, ale przyszli do pracy. Petenci więc nie muszą spodziewać się żadnych trudności przy załatwianiu spraw w Sądzie Rejonowym w Kościerzynie.

W czwartek protestują pracownicy sądowi w całym kraju. W związku z tym w większości instytucjach w Polsce petenci mogą napotykać się na trudności przy załatwianiu jakichkolwiek sądowych spraw, a wiele z placówek jest po prostu nieczynna.

Choć urzędnicy sądowi w Kościerzynie też przyłączyli się do protestu, przyszli do pracy.

- Żaden z naszych pracowników nie wziął urlopu na żądanie. Swój protest wyrazili poprzez wywieszenie plakatów oraz ubiór, który wskazuje, że przyłączyli się do akcji. Formalnie nie musieliśmy odwoływać żadnych wokand, a sekretariaty funkcjonują normalnie - wyjaśnia prezes Sądu Rejonowego w Kościerzynie, Magdalena Lemańczyk - Lis.

Dodajmy, że pracownicy sądowi zorganizowali protest, gdyż już od wielu lat nie wzrosło ich wynagrodzenie, a pracy nieustannie im przybywa. Walczą o poprawę warunków swojej pracy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.