Zarząd z absolutorium. Radni powiatu niemal jednomyślni

czwartek, 18 czerwca 2015 r., 08:24
fot. da

Radni powiatu kościerskiego niemal jednogłośnie udzieli absolutorium zarządowi. To oznacza, że pozytywnie ocenili wykonanie ubiegłorocznego budżetu. - Jestem bardzo zadowolona, bo wyłącznie jeden radny wstrzymał się od głosu - mówi Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku zarząd powiatu kościerskiego realizował budżet, który narzuciła Regionalna Izba Obrachunkowa. Największy problem miał z wykonaniem dochodów majątkowych, a dokładniej ze sprzedażą nieruchomości.

- W całym ubiegłym roku nie udało się praktycznie sprzedać żadnych nieruchomości - przekonuje Alicja Żurawska. - To spowodowało, że niemożliwe okazało się wykupienie obligacji na kwotę pół miliona złotych, która zaplanowana została w budżecie.

Po stronie dochodów samorząd powiatu kościerskiego 2014 rok zamknął kwotą 68 mln zł, co stanowiło 96 proc. budżetu. Podobnie było w przypadku wydatków, które zrealizowane zostały na poziomie 99 proc.

da

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.