Lubań. Targi rolno - przemysłowe tradycyjnie przyciągnęły tłumy

niedziela, 7 czerwca 2015 r., 16:04
fot. AL

Przez dwa weekendowe dni Lubań był rajem rolników, działkowców i miłośników zdrowej żywności. Kilkaset firm z różnych części Polski sprzedawało środki ochrony roślin, maszyny rolnicze, ekologiczną żywność, a także nasiona, kwiaty i krzewy. Bogata oferta wystawców przyciągnęła na pola wystawiennicze kilkadziesiąt tysięcy osób.

XXIV Pomorskie Targi Rolno-Przemysłowe w Lubaniu powoli przechodzą do historii. Wystawienniczo-handlowa impreza połączona została tradycyjnie z Pomorską Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Komisja konkursowa oceniała bydło mleczne, bydło mięsne, trzodę chlewną, konie oraz owce. Do najlepszych przedstawicieli poszczególnych ras trafiły tytuły czempionów i wiceczempionów.

Tegorocznym targom towarzyszyła również impreza promująca spożycie mięsa drobiowego "Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole" sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Podczas dwudniowej imprezy nie zabrakło też atrakcji kulinarnych i artystycznych, w tym występów pań z Kół Gospodyń Wiejskich, czy zespołów Cocktail i Top One.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.