Policjanci urządzili sobie "zakrapianą" imprezę na komendzie

środa, 20 maja 2015 r., 09:31
fot. internet/KPP Kościerzyna

Dwóch funkcjonariuszy kościerskiej drogówki i jeden z prewencji w piątek po służbie urządzili sobie zakrapianą imprezę w komendzie. Policjanci zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Toczy się przeciwko nim postępowanie dyscyplinarne.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński, do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, w godzinach wieczornych.

- Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie otrzymał anonimowe zgłoszenie o tym, że w budynku komendy spożywany jest alkohol. Komendant natychmiast powiadomił o tym wydział kontroli, którego funkcjonariusze niezwłocznie przyjechali na miejsce. W budynku zastano trzech funkcjonariuszy, będących po służbie, od których był wyczuwalny alkohol - mówi Piotr Kwidziński.

- Wszyscy trzej odmówili wykonania badania na zawartość alkoholu. Komendant wszczął wobec nich postępowanie dyscyplinarne. Zwieszeni zostali również w czynnościach służbowych na okres trzech miesięcy - kontynuuje.

O dalszym losie funkcjonariuszy zadecyduje toczące się postępowanie dyscyplinarne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.