Kościerzyna. Od września cztery nowe kierunki kształcenia w PZS nr 1

czwartek, 9 kwietnia 2015 r., 14:48
fot. internet/pzs1.pl

Logistyk, spedytor, technik organizacji reklamy - to nowe kierunki, które od września planuje uruchomić Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie. Dodatkowo, wraz z nowym rokiem szkolnym wystartować ma także liceum o profilu medycznym oraz liceum dla dorosłych.

W czterech kościerskich szkołach ponadgimnazjalnych, młodzież może się już kształcić w kilkunastu kierunkach zawodowych takich jak: technik żywienia, hotelarstwa, architektury, żywienia i usług gastronomicznych, czy też jako przyszły informatyk.

Od września do tej listy dołączą także nowe kierunki takie, jak: logistyk, spedytor, technik organizacji reklamy, w których kształcić zamierza Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie. Oprócz tego ma zostać otwarte liceum o profilu medycznym i liceum dla dorosłych.

- My jako szkoła musimy być atrakcyjni dla uczniów. Te kierunki powstały ze względu na nowe miejsca pracy w powiecie kościerskim. Czy zainteresowanie będzie duże? Przeprowadziliśmy wśród uczniów ankiety z których wynika, że wielu byłoby chętnych do podjęcia nauki na nowo otwartych kierunkach. Czy to pokryje się z rzeczywistą popularnością, tego jeszcze nie wiemy - mówi Jarosława Łoncka, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

Władze szkoły planują w przyszłości jeszcze większą uwagę poświęcić zajęciom praktycznym.

- Chcielibyśmy żeby nasi uczniowie często mogli spotykać się z potencjalnymi pracodawcami w trakcie edukacji, w tym celu planujemy zorganizować dużą ilość zajęć praktycznych. Dzięki temu, nasi absolwenci będą mieli wiedzę o potencjalnych miejscach pracy, a także będą znali swój zawód od praktycznej strony. Jest to niezwykle ważne, co widać chociażby po tegorocznych klasach zawodowych - dodaje dyrektor szkoły.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.