W Cisewiu będą lepić z gliny. Pracownia garncarstwa otwarta

piątek, 27 marca 2015 r., 12:57
fot. da

Z myślą o podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i turystach. W Cisewiu powstała pracownia garncarska. Lepienie w glinie ma być formą rehabilitacji społecznej, a także gratką dla miłośników dawnych rzemiosł.

- Pracownia garncarska jest ziszczeniem naszych marzeń - zapewnia Irena Trzcińska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu. - O stworzeniu nowej oferty terapeutycznej dla naszych mieszkańców myśleliśmy już od dłuższego czasu. Garncarstwo jest doskonałym sposobem na wyrażanie emocji i rozwijanie zdolności artystycznych.

W uroczystości otwarcia nowej pracowni uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Miłośnicy dawnych rzemiosł lepienia garnków, kubków lub talerzy mogą uczyć się w każdą pierwszą środę miesiąca.

- Na brak zainteresowania nie narzekamy - mówi Małgorzata Sumionka, instruktor kulturalno-oświatowy. - Ludzie dzwonią, chcą zasiąść za kołem garncarskich i spróbować się sprawdzić. Do skorzystania z warsztatów garncarskich zachęcamy osoby indywidualne, grupy zorganizowane i całe rodziny.

Pracownię garncarską Stowarzyszenie na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu stworzyło przy współpracy z Lokalną Grupą Działania "Morenka".

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.