Burmistrz dogadał się z byłym starostą

Zmiany w Radzie Nadzorczej MPI KOS-EKO

czwartek, 12 marca 2015 r., 20:39
fot. da

Były starosta kościerski został przewodniczącym Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO. Na powyższym stanowisku zastąpił Alicję Kirstein. To efekt porozumienia, do którego Michał Majewski doszedł z Piotrem Lizakowskim.

Zanim Piotr Lizakowski został starostą kościerskim pełnił funkcję dyrektora Biura Obsługi Placówek Oświatowych w Urzędzie Miasta Kościerzyna. W momencie objęcia władzy w powiecie poszedł na urlop bezpłatny i choć zgłosił gotowość do pracy, to nie było już dla niego dyrektorskiego etatu.

- Zawsze to podkreślam, że na miasto, a przede wszystkim miejski budżet, patrzę nieco z perspektywy przedsiębiorcy - wyjaśnia Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Jako przedsiębiorca nigdy nie chciałem pójść na drogę sądową. Musiałem ten problem jakoś rozwiązać. Doszliśmy do wspólnego porozumienia. Piotr Lizakowski złożył wniosek o urlop bezpłatny na okres kolejnych czterech lat, a ja zaproponowałem mu stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO.

Burmistrz miasta jednocześnie zaznacza, że były włodarz powiatu posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje, by pełnić funkcję szefa rady nadzorczej. - Jest doktorem ekonomii - zaznacza Michał Majewski. - Doktor ekonomii i prawnik ma uprawnienia do sprawowania tego typu stanowisk.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.