Trwa wyjaśnianie przyczyny śmierci 22-letniego mężczyzny

poniedziałek, 26 stycznia 2015 r., 12:34
fot. archiwum

Kościerscy śledczy wyjaśniają przyczynę i okoliczności śmierci 22-letniego mieszkańca gminy Kościerzyna, którego ciało znaleziono w niedzielę w lesie nieopodal Wielkiego Klincza. Obecnie pod uwagę brane są dwie hipotezy. Na tym etapie postępowania nie można bowiem wykluczyć tego, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, bądź też tego, że do śmierci 22-latka przyczyniły się osoby trzecie.

Przypomnijmy, że w niedzielę około godziny 13. dyżurny Komendy Powiatowej w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Wielkiego Klincza, który natrafił na zwłoki młodego mężczyzny w pobliskim lesie.

- Pod nadzorem tutejszej prokuratury prowadzone jest postępowanie przygotowawcze dotyczące ujawnienia 25 stycznia zwłok mężczyzny. Dotychczas w sprawie przeprowadzono czynności na miejscu ujawnienia zwłok. Dokonano m.in. oględzin zwłok - informuje Prokurator Rejonowy w Kościerzynie, Grażyna Starosielec.

Jak dodaje, na podstawie przeprowadzonych czynności można wskazać, że zgon najprawdopodobniej nastąpił w dniu ujawnienia ciała. Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok, która ma dać odpowiedzieć na pytanie dotyczące przyczyny śmierci młodego mężczyzny.

Jak już informowaliśmy, na ciele 22-latka zabezpieczono ślady, które mogłyby wskazywać na to, że do jego śmierci mogłyby przyczynić się osoby trzecie.

- Na tym etapie postępowania pod uwagę brane jest kilka hipotez. Nie możemy wykluczyć, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, jak i również tego, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie - podkreśla szefowa kościerskiej prokuratury.

Do sprawy wrócimy.

Anna Lehmann


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.