Łubiana. Biała sobota - przyjdź i skorzystaj z bezpłatnych badań

czwartek, 22 stycznia 2015 r., 14:06
fot. archiwum

Bezpłatne badania, specjalistyczne konsultacje i profilaktyczne prezentacje - to wszystko czeka na tych, którzy w sobotę w godzinach 10 do 17 odwiedzą Zespół Kształcenia w Łubianie. Już po raz kolejny gmina Kościerzyna wraz z lekarzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza bowiem na Białą Sobotę.

Przed dwoma laty w Wielkim Klinczu, zaś przed rokiem w Skorzewie kościerski samorząd wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym zorganizował Białą Sobotę, a więc dał mieszkańcom możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji. Poprzednie dwie edycje akcji cieszyły się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie.

Tym razem stan swojego zdrowia będzie można sprawdzić w Łubianie, w miejscowym Zespole Kształcenia. W ramach bezpłatnych świadczeń mieszkańcy będą mogli skorzystać z następujących badań: pomiaru ciśnienia, poziomu glukozy, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, obliczenia BMI, badania EKG, pomiaru CO w wydychanym powietrzu, badania piersi, czy profilaktyki nowotworowej.

Dodatkowo będzie prowadzona też nauka pierwszej pomocy na fantomach.

Rejestrację na badania prowadzi sekretariat Zespołu Szkół w Łubianie pod nr tel. 58 687-43-06.

Patronat Honorowy nad akcją objęli: Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Janusz Moryś, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej prof. Janusz Jaśkiewicz oraz wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.