Orszak Trzech Króli przeszedł przez Dziemiany

wtorek, 6 stycznia 2015 r., 21:04
fot. MSz

Po raz kolejny nie zawiodła frekwencja wtorkowym "Orszaku Trzech Króli", w Dziemianach. Na uczestników czekała masa atrakcji - przeprowadzono konkurs na Małego Króla Kaszubskiego, podsumowanie konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, przemarsz ulicami wsi do stajenki z żywymi zwierzętami oraz finałowy pokaz fajerwerków.

Wzorem lat ubiegłych, pierwsza część uroczystości odbywała się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie przy wejściu obdarowywano gości koronami, śpiewnikami oraz okolicznościowymi naklejkami.

Uroczystość zainaugurowało wejście Trzech Króli na scenę. Po nich przed publicznością zjawili się kandydaci do tytułu Małego Kaszubskiego Króla. Każdy z 7 uczestników konkursu był tak ucharakteryzowany, aby jak najbardziej upodobnić się do biblijnych mędrców. Jury wybierającego władcę-juniora stanowił poseł Stanisław Lamczyk, jego małżonka Maria Lamczyk oraz ksiądz infułat, Stanisław Grunt. Zwycięzca przez cały rok nosić będzie tytuł Małego Kaszubskiego Króla. Kolejną nagrodą był przejazd razem z dorosłymi Królami w orszaku.

Po wręczeniu nagród dla małych króli nadszedł czas na kulminacyjny punkt programu - przemarsz w Orszaku Trzech Króli.

Niezwykle licznemu orszakowi towarzyszyli przewodniczyli królowie na koniach, nie zabrakło także Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Dziemiany, wraz ze swoimi płonącymi pochodniami oraz muzyków z Orkiestry Dętej "Przyjaźń". W orszaku zmierzającym do pierwszego przystanku, sceny w Dziemianach, zgromadzili się też mieszkańcy miejscowości. Na scenie na zgromadzonych gości czekał występ jasełkowy, poprzedzony mową noworoczną księdza infułata, Stanisława Grunta.

Następnie uczestnicy Orszaku wspólnie udali się do ostatniego punktu przemarszu - żywej szopki wigilijnej, tam Trzej Królowie wręczyli dzieciątku Jezus dary. Na koniec dla uczestników przygotowano niespodziankę - wielki pokaz sztucznych fajerwerków.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.