Dziemiany. Dołącz do Orszaku Trzech Króli

poniedziałek, 5 stycznia 2015 r., 14:52
fot. archiwum

Konkurs na Małego Króla Kaszubskiego, rozstrzygnięcie zmagań na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i przemarsz ulicami wsi do stajenki z żywymi zwierzętami - to główne atrakcje Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się we wtorek w Dziemianach.

Już po raz czwarty Dziemiany, organizują niecodzienne obchody Święta Objawienia Pańskiego. Pierwszym punktem programu będzie uroczyste wejście Trzech Króli.

Po nich na scenie zbiorą "mali królowie" - kandydaci do tytułu Małego Kaszubskiego Króla. Zwycięzca konkursu przez cały rok nosić będzie ten tytuł. Później nastąpi przemarsz Orszaku Trzech Króli ulicami Dziemian do Żywej Stajenki.

Kulminacyjnym punktem programu będzie złożenie darów przez trzech króli w stajence, nastąpi tam także rozstrzygnięcie konkursów na najlepszą kartkę świąteczną, szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę betlejemską.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.