Nowy zarząd w powiecie. Alicja Żurawska starostą

środa, 10 grudnia 2014 r., 13:28
fot. da

Powiat kościerski ma nowego starostę. Funkcja przewodniczącej zarządu przypadła Alicji Żurawskiej z KWW Wspólnie dla Powiatu. Na wicestarostę wybrany został Henryk Ossowski, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

Na stanowisko starosty zgłoszono dwóch kandydatów - Alicję Żurawską i Andrzeja Hinca. Ostatecznie stosunkiem głosów 11:7 wybrano reprezentantkę KWW Wspólnie dla Powiatu, która miała poparcie kilku klubów, w tym Prawa i Sprawiedliwości.

- Dla mnie wybór na stanowisko starosty oznacza ciężką, rzetelną pracę z całą radą, a przede wszystkim z zarządem - mówi Alicja Żurawska. - Na dzień dzisiejszy najistotniejsze jest uchwalenie budżetu na 2015 rok. To jest jednoznaczne z przyjęciem programu naprawczego, który musimy przeanalizować od początku.

Alicja Żurawska na stanowisku starosty zastąpiła Piotra Lizakowskiego. - W moim przekonaniu pan Andrzej Hinca był bardzo dobrym kandydatem, który poradziłby sobie z trudną sytuacją powiatu kościerskiego - mówi były już włodarz powiatu. - To był mój kandydat i kandydat grupy radnych, jednak większość wybrała panią Alicję Żurawską. Ja jej pogratulowałem, życzyłem powodzenia i szczęścia.

Fotel wicestarosty przypadł Henrykowi Ossowskiemu z Prawa i Sprawiedliwości. Adam Szejba z Samorządności Ziemi Kościerskiej, Dariusz Janta z Prawa i Sprawiedliwości oraz Jan Zaborowski z Platformy Obywatelskiej zostali nieetatowymi członkami zarządu.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.