Kościerzyna. Czołowe zderzenie dwóch busów - kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje

środa, 10 grudnia 2014 r., 13:07
fot. AL

Aż kilkanaście osób zostało poszkodowanych w zdarzeniu, do którego doszło około godziny 11. w Kościerzynie na ulicy Budowlanych. Czołowo zderzyły się tam dwa busy służące do przewozu ludzi. W wyniku odniesionych obrażeń jedna osoba zmarła.

Pierwsza na miejscu zdarzenia pojawiła się drużyna PCK z kościerskiego Ekonomika, która przejeżdżała ulicą Budowlanych w momencie, gdy doszło do wypadku. Młodzi ratownicy podjęli działania aż do momentu przyjazdu służb ratowniczych.

- W pierwszej kolejności skupiliśmy się na segregacji osób poszkodowanych, by najbardziej poszkodowanych jak najszybciej odtransportować do szpitala. Osoby, które nie odniosły poważnych obrażeń mogły chwilę poczekać na miejscu zdarzenia pod okiem ratowników. Rozstawiony został namiot, by zapewnić im komfort termiczny - informuje bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy aż z trzech jednostek JRG Kościerzyna, OSP Wielki Klincz i OSP Łubiana oraz kilka zespołów ratownictwa medycznego. W akcji uczestniczyła również kościerska policja.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po zakończeniu działań ratowniczych, policjanci będą wykonywać oględziny miejsca wypadku - mówił rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński.

Poszkodowanych zostało 13 osób. Jedna z nich w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia ratownicze. Wszystkie służby zdały egzamin. Mieszkańcy powiatu kościerskiego mogą być więc pewni, że w sytuacjach zagrożenia pomoc dotrze do nich szybko, a akcja ratownicza zostanie przeprowadzona prawidłowo i skutecznie.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.