Powiat kościerski trzecim najzdrowszym w kraju

piątek, 14 listopada 2014 r., 11:59
fot. archiwum

Powiat kościerski zajął trzecie miejsce w kraju, spośród 80 najlepszych powiatów, pod względem zaplecza medycznego, dostępności do leczenia oraz stanu zdrowia mieszkańców. We wczorajszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej ukazał się "Ranking Zdrowia Polski".

Palma pierwszeństwa przypadła powiatowi tatrzańskiemu, zaraz po nim uplasował się powiat ostrowski, a na trzecim powiat kościerski. Autorzy Rankingu przy jego przygotowywaniu uwzględnili trzy kategorie: zaplecze medyczne, czyli potencjał zdrowotny, ocenę zdrowia mieszkańców oraz dostępność badań.

W komentarzu do opublikowanego w Dzienniku Gazeta Prawna rankingu stwierdzono, że powiat kościerski ma najlepszy potencjał medyczny. Wynika to z dużej liczba poradni specjalistycznych i przychodni.Z kolei liczba lekarzy i pielęgniarek przypadająca na tysiąc mieszkańców, jest o wiele wyższa niż średnia krajowa. Jako jeden z niewielu, nasz powiat może pochwalić się także programami profilaktycznymi. Autorzy rankingu podkreślają także, że powiat kościerski wyróżnia także świetna sytuacja demograficzna - rodzi się tutaj prawie dwa razy więcej osób, niż umiera.

oprac. MSz,
nadesłane: Tomasz Szala

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.