Jest umowa. W przyszłym roku ruszy budowa

Bliżej do obwodnicy Kościerzyny

środa, 10 września 2014 r., 20:00
fot. da

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum Strabag i Heilit + Werner podpisały umowę na budowę obwodnicy Kościerzyny. Nie oznacza to jednak, że lada dzień drogowcy pojawią się na placu budowy. Realizacja inwestycji rozpocznie się od prac projektowych.

- Zgodnie z umową, która została dziś podpisana, wykonawca ma zrealizować to zadanie w systemie zaprojektuj i zbuduj - informuje Robert Marszałek, dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - To znaczy, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy ma wykonać projekt budowlany, przygotować wniosek do wojewody pomorskiego o wydanie zgody na realizację inwestycji drogowej. Taka decyzja powinna być wydana w ciągu około czterech miesięcy (…). Następnie niezwłocznie przystąpić do realizacji budowy obwodnicy Kościerzyny. Wszystko powinno odbywać się w taki sposób, aby we wrześniu 2017 roku można było już pojechać obwodnicą Kościerzyny.

Obwodnica o długości 7,6 km i przekroju pasowym 2+1 ma posiadać cztery węzły drogowe: Kościerzyna Zachód, Kościerzyna Południe, Kościerzyna Wschód i Wieżyca. Projekt obejmował będzie budowę dziewięciu obiektów inżynieryjnych, w tym wiaduktu biegnącego nad trzytorową linią kolejową oraz obiektów mostowych i szeregu urządzeń ochrony środowiska. Przebudowane lub zbudowane zostaną także drogi lokalne, które przylegały będą do nowej trasy. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia opiewa na prawie 165 mln zł.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.