Tysiące osób we Wdzydzach. Jarmark Wdzydzki za nami

poniedziałek, 21 lipca 2014 r., 14:48
fot. da

Największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. W niedzielę zakończył się 41. Jarmark Wdzydzki. Tegoroczną edycję imprezy należy zaliczyć do udanych. Dopisała pogoda, świetnie spisali się organizatorzy, przyjezdni nie narzekali na brak atrakcji.

To impreza, która wśród turystów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jarmark Wdzydzki organizowany jest przez Muzeum - Kaszubski Park Etnograficznych we Wdzydzach Kiszewski nieprzerwanie od 1973 roku. Największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach odbywa się zawsze w trzeci weekend lipca.

Tegoroczna edycja imprezy przyciągnęła do Wdzydz kilkanaście tysięcy osób. Na terenie wdzydzkiego skansenu można było podziwiać stoiska rzemieślników i twórców ludowych. Dwudniową imprezę uświetniały występy zespołów folklorystycznych, konkursy z nagrodami i pokazy działaczy kaszubskich.

Organizatorzy Jarmarku Wdzydzkiego na frekwencję i pogodę nie narzekali. Z przyjazdu do Wdzydz zadowoleni byli zarówno mieszkańcy powiatu kościerskiego, jak i turyści. Wszyscy podkreślali, że tego typu imprezy powinny być organizowane częściej.

DA

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.