Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie po raz kolejny zorganizowano gminny piknik strażacki. Zgodnie z tradycją świętowanie z okazji niedawnego Dnia Strażaka połączono z zawodami w sporcie pożarniczym. W tym roku główne trofeum turnieju wznieśli druhowie z Łubiany.
Tradycyjnie w sztafecie i ćwiczeniu alarmowo - bojowym zmierzyli się ochotnicy z terenu gminy Kościerzyna. O miano najsprawniejszej drużyny walczyło sześć jednostek OSP ze Skorzewa, Kalisk, Kłobuczyna, Kornego, Wielkiego Klincza i Łubiany. W sztafecie równych sobie nie mieli druhowie ze Skorzewa, którzy ukończyli konkurencję z czasem 53,65 s. Z kolei w kolejnym zadaniu, będący po pierwszej odsłonie turnieju na drugim miejscu, ochotnicy z Łubiany, nie tylko zdołali wygrać w ćwiczeniu alarmowo - bojowym, ale i w ostatecznym rozliczeniu stanęli na najwyższym stopniu podium.
Sobotnia impreza, nie tylko minęła pod znakiem zawodów, ale była też okazją do spotkania ochotników i uczczenia niedawnego święta Dnia Strażaka.
- Obchodzimy spóźnione święto św. Floriana, w którym po pierwsze dziękujemy strażakom za ich codzienny trud niesienia pomocy innym. Jest to piknik strażacki, a przy okazji zawody na poziomie gminnym, gdzie strażacy rywalizują ze sobą, pokazując wszystko to, co potrafią. Ta rywalizacja, w której wynik z pewnością jest istotny, ma charakter też spotkania i zabawy - mówi wójt gminy Kościerzyna, Grzegorz Piechowski.
Wszyscy ci, którzy przybyli w sobotnie przedpołudnie do Garczyna mogli nie tylko podziwiać strażaków w sporcie pożarniczym, ale zobaczyć też ich zmagania w podnoszeniu ciężarów, rzucie kulą i przeciąganiu liną.
WYNIKI GMINNYCH ZAWODÓW SPORTOWO - POŻARNICZYCH
I Łubiana
II Skorzewo
III Wielki Klincz
IV Kaliska
V Kłobuczyno
VI Korne
Anna Lehmann
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze