Pracownicy szpitala tracą pracę - lista osób do zwolnienia gotowa

czwartek, 3 kwietnia 2014 r., 13:42
fot. archiwum

To będzie trudny rok dla kościerskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się cykl zwolnień w starostwie powiatowym. Nieuniknionym jest też redukcja etatów w szpitalu. Wiemy już, ile osób straci pracę w placówce medycznej. Część pracowników zdecydowała się odejść sama.

Ruszyły zwolnienia w kościerskim szpitalu, które są efektem wdrażania programu restrukturyzacji placówki. Przypomnijmy, że dzięki porozumieniu związków zawodowych i władz szpitala, zamiast początkowo zakładanej liczby 233 osób do zwolnienia, maksymalnie pracę stracą 134 osoby.

Jak informuje rzecznik Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, Jarosław Polak, w najbliższym czasie placówka musi dokonać redukcji zatrudnienia do 769 etatów.

Jak udało się nam ustalić, wypowiedzenia otrzyma 81 pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na czas określony oraz 12 zatrudnionych na czas nieokreślony. Z programu dobrowolnych odejść, a więc rozwiązania umowy na korzystniejszych warunkach, skorzystało 27 osób.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.