Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r., imieniny: Czesława i Agnieszki
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://koscierski.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Koscierski.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum

Kościerzyna. Jeszcze w tym roku powstanie Galeria Wybickiego

Nasze sprawy - Czwartek, 13 marca 2014 r. (godz.10:48)

AAA

W sąsiedztwie pomnika Józefa Wybickiego w Kościerzynie powstaje duże centrum handlowe, które docelowo ma mieć powierzchnię 4400 m2. Budowa jego rozpoczęła się zaledwie kilka tygodni temu, a zgodnie z zapewnieniami inwestora ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Kościerzynę wybrał sobie gdański inwestor na budowę dużego centrum handlowego. Zgodnie z pozwoleniem na budowę, z którym przedsiębiorstwo Immobilus Sp. z o.o. S.K.A wystąpiło do Starostwa Powiatowego w Kościerzynie w listopadzie 2013 roku, na działce położonej w obrębie ulicy Wojska Polskiego mają mieścić się dwa budynki usługowe i wolnostojący pylon reklamowy.

Budowa centrum, które ma obrać nazwę Galerii Wybickiego, z racji znajdującego się w sąsiedztwie pomnika Józefa Wybickiego, rozpoczęła się kilka tygodni temu, a jak zapewnia inwestor ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Powierzchnia zabudowy wynosi 1931 m2, zaś powierzchnia użytkowa obiektu 4400 m2. Przy centrum mają mieścić się 124 miejsca parkingowe.
W centrum mają znajdować się pasaże handlowe, jak i część gastronomiczna. Jakie dokładnie sklepowe marki zagoszczą w Kościerzynie, jeszcze nie wiadomo.

Udało nam się dotrzeć do wizualizacji galerii, ale, jak zaznacza, inwestor, była ona przygotowana dawno i jest już nie aktualna. Obecnie dokonywane są zmiany. Ostateczna wizualizacja ma być gotowa w kwietniu.

Anna Lehmann

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@koscierski.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki