Kościerzyna. Jeszcze w tym roku powstanie Galeria Wybickiego

czwartek, 13 marca 2014 r., 10:48
fot. internet/www.studio-oikos.pl

W sąsiedztwie pomnika Józefa Wybickiego w Kościerzynie powstaje duże centrum handlowe, które docelowo ma mieć powierzchnię 4400 m2. Budowa jego rozpoczęła się zaledwie kilka tygodni temu, a zgodnie z zapewnieniami inwestora ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Kościerzynę wybrał sobie gdański inwestor na budowę dużego centrum handlowego. Zgodnie z pozwoleniem na budowę, z którym przedsiębiorstwo Immobilus Sp. z o.o. S.K.A wystąpiło do Starostwa Powiatowego w Kościerzynie w listopadzie 2013 roku, na działce położonej w obrębie ulicy Wojska Polskiego mają mieścić się dwa budynki usługowe i wolnostojący pylon reklamowy.

Budowa centrum, które ma obrać nazwę Galerii Wybickiego, z racji znajdującego się w sąsiedztwie pomnika Józefa Wybickiego, rozpoczęła się kilka tygodni temu, a jak zapewnia inwestor ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Powierzchnia zabudowy wynosi 1931 m2, zaś powierzchnia użytkowa obiektu 4400 m2. Przy centrum mają mieścić się 124 miejsca parkingowe.
W centrum mają znajdować się pasaże handlowe, jak i część gastronomiczna. Jakie dokładnie sklepowe marki zagoszczą w Kościerzynie, jeszcze nie wiadomo.

Udało nam się dotrzeć do wizualizacji galerii, ale, jak zaznacza, inwestor, była ona przygotowana dawno i jest już nie aktualna. Obecnie dokonywane są zmiany. Ostateczna wizualizacja ma być gotowa w kwietniu.

Anna Lehmann


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.