Policjant, który mi pomógł

środa, 12 marca 2014 r., 14:51
fot. nadesłane

Byłeś lub jesteś ofiarą przemocy w rodzinie? W tym trudnym czasie mogłeś liczyć na pomoc i wsparcie ze strony policjanta? Podziękuj mu i wskaż go za wzór dla innych funkcjonariuszy. Możesz to zrobić zgłaszając go do konkursu "Policjant, który mi pomógł".

Do 31 maja można zgłaszać kandydatury policjantów, którzy w sposób wyróżniający zadbali o ofiary przemocy w rodzinie. W tym roku najbardziej zaangażowanych funkcjonariuszy wybierzemy już po raz siódmy.

Celem konkursu jest promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie. Ma na względzie podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy oraz wsparcie funkcjonariuszy podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym. Konkurs ma także motywować policjantów do podejmowania skutecznych działań w zakresie pomocy ofiarom.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcesz wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku. Nagrody zaś zgodnie z tradycją zostaną wręczone przez Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu podczas lipcowych obchodów Dnia Policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.