Medale Matki Teresy z Kalkuty w rękach laureatów

wtorek, 11 lutego 2014 r., 18:28
fot. AL

Ks. prałat Jan Ostrowski z Lipusza, Adam Sosnowski z Głodowa, Fundacja "Nuta Nadziei" z Luchowa (gm. Smętowo Graniczne) oraz Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wielkim Klinczu zostali laureatami tegorocznej XI edycji Medali im. Matki Teresy z Kalkuty. Ponadto przyznano też cztery wyróżnienia.

Idea uhonorowania wszystkich tych, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym narodziła się w Kościerzynie już 11 lat temu. Od tego czasu, co roku, przyznawane są Medale im. Matki Teresy z Kalkuty. We wtorek w Sali Sokolnia odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień. Data uroczystości nie jest przypadkowa - 11 lutego obchodzimy bowiem Światowy Dzień Chorego.

Na imprezie pojawiło się wielu gości, między innymi: przedstawiciele władz samorządowych, osoby niepełnosprawne, mieszkańcy, a także duchowni. Wśród nich był również biskup diecezji pelplińskiej, Ryszard Kasyna, który objął uroczystość Patronatem Honorowym.

W tym roku do kapituły wpłynęło 10 wniosków. Spośród nich wybrano czterech laureatów medali w dwóch kategoriach: osoba fizyczna i organizacja pozarządowa. Ponadto w każdej z nich wręczono też po dwa wyróżnienia.

W kategorii osoba fizyczna Medale im. Matki Teresy z Kalkuty otrzymali:
Ks. Prałat Jan Ostrowski - Lipusz
Adam Sosnowski - Głodowo

Wyróżnienia:
Jolanta Karcz - Łubiana
Barbara Klońska - Pinczyn

W kategorii organizacje pozarządowe Medale im. Matki Teresy z Kalkuty otrzymali:
Fundacja "Nuta Nadziei" z Luchowa, gm. Smętowo Graniczne
Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wielkim Klinczu

Wyróżnienia:
Lions Club Kościerzyna
Międzynarodowe Centrum Spotkań i Rehabilitacji Młodzieży Fundacji "MIKI" w Gdańsku

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.