W Osowie też przeszedł Orszak Trzech Króli

wtorek, 14 stycznia 2014 r., 10:41
fot. nadesłane/SP w Osowie

Od kilku już lat 6 stycznia Szkoła Podstawowa i Dom Kultury w Osowie są organizatorami imprezy środowiskowej, połączonej ze zbiórką funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz pierwszy odbył się także tzw. Orszak Trzech Króli. Święto Trzech Króli z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków.

Modne stają się przemarsze prowadzone przez Trzech Króli. Takie niecodzienne wydarzenie miało miejsce również w Osowie. Całe uroczystości rozpoczęło nabożeństwo przy żłóbku, któremu przewodniczył proboszcz tutejszej parafii ks. Mariusz Drogosz. Orszak do Domu Kultury prowadzili Trzej Królowie, w rytm kolęd granych przez Orkiestrę dętą. Niesamowity był to widok, gdy cała społeczność Osowa, ze śpiewem na ustach przemierzała trasę z Kościoła do Domu Kultury.

Tam na zebranych czekały kolejne niespodzianki. Nauczyciele i uczniowie przygotowali bal Trzech Króli, połączony z kwestą na rzecz WOŚP. Bal rozpoczął się uroczystym polonezem. Wśród wodzirejów nie mogło zabraknąć pani Dyrektor Szkoły Urszuli Narloch, czy Przewodniczącego Rady Gminy Karsin, pana Jana Narlocha. Potem zaczęła się część artystyczna. Rodzice, dziadkowie i wszyscy zebrani, mieli możliwość podziwiać talenty swoich dzieci na wielu płaszczyznach: wokalnej, aktorskiej, tanecznej czy muzycznej.

Były jasełka, przedstawienie mikołajkowe, wybory miss - po kaszubsku i koncert orkiestry dętej. Po raz pierwszy także, w trzech tańcach i kolędach kaszubskich, zaprezentował się zespół kaszubski, który powstał w szkole i tańczy od września. Mimo ogromnej tremy, gdyż najtrudniej występuje się przed własną publicznością, dzieci zaprezentowały się pięknie. Po części artystycznej nastąpiły zabawy i konkursy dla całych rodzin.

Trzygodzinny bal z okazji Święta Trzech Króli minął bardzo szybko i w miłej atmosferze. Dzieci nagradzane były słodkościami. Rodzice naszych uczniów przygotowali wypieki, które wolontariusze sprzedawali z przeznaczeniem na WOŚP. Łącznie zebrano 974 zł. Na pewno tradycja przemarszu Trzech Króli, zapoczątkowana w tym roku, kontynuowana będzie i następnych latach.

Organizatorzy cieszą się z faktu, że dołączyli do trzech miejscowości w Diecezji Pelplińskiej (Tczew, Chojnice, Dziemiany), w których tak uroczyście spędza się to święto.

nadesłane/SP w Osowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.