Ostatnie pożegnanie ks. prałata Stanisława Lenza

sobota, 11 stycznia 2014 r., 14:36
fot. AL

Rodzina, przyjaciele, księża, strażacy, władze samorządowe i parafianie odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku księdza prałata Stanisława Lenza. Mszy żałobnej przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Wieloletni proboszcz parafii św. Marcina w Starej Kiszewie spoczął na przy kościele parafialnym żegnany przez kilkaset osób.

- Zapamiętamy Cię jako osobę niezwykłej skromności, otwartości, odwagi, tolerancji i pokory. Człowieka, który choć był zajęty, zawsze znalazł czas na rozmowę z drogim człowiekiem. Będzie nam Ciebie brakowało, ale Bóg miał wobec Ciebie inny plan. Dziękujemy za wszystko - tymi słowami samorządowcy, strażacy, księża i przyjaciele pożegnali w sobotę wieloletniego proboszcza parafii św. Marcina w Starej Kiszewie.

W ostatniej drodze śp. ks. prałatowi Stanisławowi Lenzowi towarzyszyły tłumy, dla których był wzorem człowieczeństwa i kapłaństwa.

Ciało wieloletniego proboszcza parafii św. Marcina w Starej Kiszewie spoczęło w grobie przy kościele parafialnym.

Ks. prał. Stanisław Lenz urodził się 8 listopada 1942 roku w Iłownicy. Na kapłana został został wyświęcony 20 maja 1967 roku w Pelplinie. Studiował teologię na Akademii Teologii Katolickiej w Ołtarzewie.

Po święceniach pracował w Grucie, Starogardzie Gdańskim. Probostwo w starej Kiszewie objął w 1983 roku. Był kanonikiem Kapituły Kolegiackiej Kamieńskiej, kapelanem strażaków, kombatantów, przyjacielem harcerzy, a przede wszystkim człowiekiem wielkiego serca, otwartym na każdego drugiego człowieka.

Zmarł nagle we wtorek, 7 stycznia.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.