Nie żyje ks. prałat Stanisław Lenz

(Uroczystości pogrzebowe w sobotę)

środa, 8 stycznia 2014 r., 10:01
fot. internet/Radio Głos

We wtorek zmarł wieloletni proboszcz parafii w Starej Kiszewie, a zarazem dziekan dekanatu zblewskiego. Ks. prał. Stanisław Lenz miał 71 lat.

Ks. prał. Stanisław Lenz urodził się 8 listopada 1942 roku w Iłownicy. Na kapłana został został wyświęcony 20 maja 1967 roku w Pelplinie. Studiował teologię na Akademii Teologii Katolickiej w Ołtarzewie.

Po święceniach pracował w Grucie, Starogardzie Gdańskim. Probostwo w starej Kiszewie objął w 1983 roku. Był kanonikiem Kapituły Kolegiackiej Kamieńskiej.

Zmarł nagle we wtorek, 7 stycznia.

Jak podaje Radio Głos, Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w sobotę, dnia 11 stycznia 2014 roku o godz. 11 w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Starej Kiszewie.

Eksporta z kolei odbędzie się w piątek, dnia 10 stycznia 2014 roku o godz. 17.00
w Starej Kiszewie pod przewodnictwem ks. Prałata Zenona Góreckiego.

Ciało wieloletniego proboszcza spocznie przy kościele parafialnym w Starej Kiszewie.

AL
info. Radio Głos

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.