Daniel Czapiewski doczeka się pomnika?

wtorek, 17 grudnia 2013 r., 10:20
fot. archiwum

Jest pomysł, by jednym z najnowszych przedsięwzięć zrealizowanych w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku było stworzenie pomnika Daniela Czapiewskiego, niedawno zmarłego twórcy tego wyjątkowego miejsca. To pomysł jego przyjaciół. Niewykluczone, że pomnik będzie gotowy już wiosną przyszłego roku.

O inicjatywie najbliższych Daniela Czapiewskiego poinformowało Radio Gdańsk. Pomnik ma według ich wizji stanąć rzecz jasna w miejscu, które jak żadne inne kojarzyło się właśnie z jego działalnością - w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Daniel Czapiewski najprawdopodobniej zasiądzie przy najdłuższym stole świata i jak na gospodarza przystało - spoglądać będzie na odwiedzających CEPR gości.

Autorem pomnika ma być Władysław Ornowski, jeden z przyjaciół Daniela. Projekt powinien być gotowy już na wiosnę przyszłego roku.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.