Ostatnie pożegnanie Romualnda Wołodźki w piątek

środa, 4 września 2013 r., 14:59
fot. JM

Na piątek na godzinę 10 zaplanowano w Gdańsku uroczystości pogrzebowe zmarłego we wtorek Romualda Wołodźki. Również mieszkańcy Kościerzyny będą mieli okazję pożegnania zasłużonego instruktora pływania - w sobotę w kościele pw. Świętej Trójcy odprawione zostanie nabożeństwo w jego intencji.

We wtorek pisaliśmy, że zmarł znany i ceniony instruktor pływania i społecznik - Romuald Wołodźko. Znane są już terminy związane z ostatnim pożegnaniem tego Honorowego Mieszkańca Kościerzyny.

Żałobna msza święta odprawiona zostanie w kościele Parafialnym pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 186 w piątek o godz. 10:00. Pożegnanie nastąpi w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku o godz. 11:30.

Także mieszkańcy Kościerzyny będą mogli wziąć udział w pożegnaniu tego zasłużonego społecznika. W sobotę, o godzinie 18, w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Romualda Wołodźki.

Ponadto, księga kondolencyjna ku czci Romualda Wołodźki Honorowego Obywatela Miasta Kościerzyny będzie wyłożona w Muzeum Ziemi Kościerskiej w dniach:

Środa - w godzinach od 12 do 16
Czwartek - w godzinach od 8 do 16
Piątek - w godzinach od 8 do 16

Justyna Marszk
info:Krzysztof Recław UM Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.