Kościerzyna. Bukiety dla Panny Zelno

czwartek, 15 sierpnia 2013 r., 21:12
fot. AL

Koncerty, pokazy związane z tematyką zielarską i tradycją kaszubską, gry i zabawy z nagrodami, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy w czwartek wybrali się kościerski Rynek. Odbyła się tam bowiem już druga edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno".

- Organizujemy święto Bukiety dla Panny Zelno jako odwieczny zwyczaj komponowania bukietów zielnych w związku ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chcemy tę tradycję odnowić, przypomnieć czym są te kwiaty, zioła i po co to robimy - tłumaczy Elżbieta Turzyńska.

Głównym punktem imprezy był konkurs na Tradycyjny Bukiet Zielny. Nie zabrakło też jednak wielu atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi mogli wziąć udział w licznych konkursach, w tym malowaniu rysunków przedstawiających bukietów kwiatów.

Wszyscy mogli zapoznać się z pracą kościerskich wolontariuszy, obejrzeć prace artystów niepełnosprawnych Domu Pomocy Społecznej "Kaszub" ze Stawisk, malarzy, a także ręcznie wykonaną biżuterię. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa oraz bezpłatne badanie ciśnienia.

Sporo działo się także na scenie. Na dobry początek wystąpili Paweł Rutkowski oraz zespół Paweł i Arek. Na zakończenie zaś imprezy publiczność wysłuchała ballad i bossa novy w wykonaniu Wojciecha Karolaka, Janusza Muniaka oraz Adama Czerwińskiego.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.