Grzybowo. Jest inwestor, będą nowe miejsca pracy

czwartek, 7 marca 2013 r., 14:23
fot. archiwum/da

Firma z okolic Włoszczowy inwestuje w Grzybowie koło Kościerzyny. Od gminy kupiła działkę i jeszcze w tym roku zamierza rozpocząć produkcję słupów. Na zatrudnienie może liczyć nawet 60 osób.

To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu. Po latach zastoju przedsiębiorcy ponownie zaczęli inwestować w regionie. Nowy zakład produkcyjny powstanie między innymi w Grzybowie. Choć jego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, to już wiadomo, że zatrudnienie znajdzie w nim kilkadziesiąt osób.

- Mówi się o tym, że w pierwszej fazie firma może stworzyć nawet 50, 60 nowych miejsc pracy - informuje Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna. - W najbliższym czasie ustalimy termin spotkania z mieszkańcami okolicznych sołectw, na którym przedstawiciele spółki przedstawią swoje oczekiwania w stosunku do tych miejsc pracy i poszukiwanych w związku z nimi profesji.

Firma Strunobet Migacz w Grzybowie ma zamiar produkować słupy strunobetonowe. O szczegółach inwestycji przedstawiciele spółki na razie nie chcą mówić. Pracę najprawdopodobniej będzie można znaleźć też w Rybakach koło Grzybowa. Na terenie miejscowej żwirowni powstaje zakład, w którym produkowane będą między innymi zaprawy i tynki.

da

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.