Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 r., imieniny: Zyty i Teofila
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://koscierski.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Koscierski.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum

Grzybowo. Jest inwestor, będą nowe miejsca pracy

Nasze sprawy - Czwartek, 7 marca 2013 r. (godz.14:23)

fot. archiwum/da
AAA

Firma z okolic Włoszczowy inwestuje w Grzybowie koło Kościerzyny. Od gminy kupiła działkę i jeszcze w tym roku zamierza rozpocząć produkcję słupów. Na zatrudnienie może liczyć nawet 60 osób.

To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu. Po latach zastoju przedsiębiorcy ponownie zaczęli inwestować w regionie. Nowy zakład produkcyjny powstanie między innymi w Grzybowie. Choć jego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, to już wiadomo, że zatrudnienie znajdzie w nim kilkadziesiąt osób.

- Mówi się o tym, że w pierwszej fazie firma może stworzyć nawet 50, 60 nowych miejsc pracy - informuje Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna. - W najbliższym czasie ustalimy termin spotkania z mieszkańcami okolicznych sołectw, na którym przedstawiciele spółki przedstawią swoje oczekiwania w stosunku do tych miejsc pracy i poszukiwanych w związku z nimi profesji.

Firma Strunobet Migacz w Grzybowie ma zamiar produkować słupy strunobetonowe. O szczegółach inwestycji przedstawiciele spółki na razie nie chcą mówić. Pracę najprawdopodobniej będzie można znaleźć też w Rybakach koło Grzybowa. Na terenie miejscowej żwirowni powstaje zakład, w którym produkowane będą między innymi zaprawy i tynki.

da

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@koscierski.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki