Kościerzyna. Skorzystaj z porady logopedy!

Dzień Bezpłatnych Porad Logopedycznych już w sobotę

środa, 6 marca 2013 r., 19:10
Logopedzi będą badać nie tylko kilkuletnie dzieci Logopedzi będą badać nie tylko kilkuletnie dzieci fot. da

Zastanawiasz się czy wymowa Twojego dziecka jest poprawna? Wybierz się z nim w sobotę do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościerzynie, a otrzymasz wstępną diagnozę i praktyczną poradę. Wszystko to za darmo i bez wcześniejszych rejestracji.

Sobota jest Dniem Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej. Ogólnopolska akcja organizowana jest po to, aby "wychwycić" osoby z wadami wymowy i stosunkowo szybko skierować je na terapię. Im wcześniej bowiem dzieci rozpoczną pracę ze specjalistą, tym ich szanse na całkowite pozbycie się zaburzeń są większe.

- Dlatego zachęcamy rodziców, którzy obawiają się, że ich dzieci mogą mieć problemy z wymową - mówi Lucyna Cieszyńska, z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościerzynie. - Jeżeli tylko coś ich niepokoi, to w sobotę mogą przyjść do nas i porozmawiać ze specjalistą. Z porady logopedy w naszej poradni mogą skorzystać też dorośli, którzy mają problemy z wymową.

Ogólnopolska akcja w tym roku organizowana jest pod hasłem "SLI - rozwój językowy, czytanie i pisanie", które odnosi się do specyficznych zaburzeń rozwoju mowy i języka. Dzieci z tymi zaburzeniami zazwyczaj uczą się języka wolniej niż ich rówieśnicy.

- SLI u dzieci diagnozujemy wówczas, gdy we wczesnym dzieciństwie nastąpiło zahamowanie albo przerwa w rozwoju mowy - wyjaśnia Barbara Waśniewska, logopeda. - Kiedy te charakterystyczne etapy mówienia nie pojawiają się, a jednocześnie dziecko jest prawidłowo rozwinięte umysłowo, dobrze słyszy i nie jest nie zaniedbane przez środowisko.

Terapia w tym przypadku jest bardzo ważna. Dlatego rodzice, których niepokoi rozwój mowy ich dzieci, powinni udać się jak najszybciej do specjalisty. W najbliższą sobotę poradę logopedy można otrzymać za darmo i bez zbędnych skierowań.

- Przebadani pacjenci mogą liczyć na diagnozę i w razie potrzeby wskazówki do dalszego postępowania - dodaje Barbara Waśniewska. - Potem można dziecko zapisać do naszej poradni i uczestniczyć w systematycznej terapii.

Na mieszkańców powiatu kościerskiego logopedzi będą czekać w godz. od 9 do 13. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna mieści się w budynku przy ulicy Świętojańskiej 5.

da

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.