Lodowisko w Kościerzynie już działa. Można się ślizgać

piątek, 7 grudnia 2012 r., 12:44
fot. dad

Sezon łyżwiarski w Kościerzynie można uznać za rozpoczęty. Wczoraj funkcjonować zaczęło lodowisko przy Zespole Szkół Publicznych nr 1. Uroczystość otwarcia obiektu uświetnił występ Orkiestry Świętych Mikołajów.

Mroźna pogoda sprawiła, że możliwe stało się uruchomienie kościerskiego lodowiska. Dzieci i młodzież do pierwszego w tym sezonie ślizgania nie trzeba było namawiać. Na założenie łyżew nie skusili się za to kościerscy włodarze, którzy zainaugurowali kolejny sezon funkcjonowania lodowiska. Miłośników łyżew zapewniali jednak, że obiekt jest bezpieczny, a komfort korzystania z niego uległ zwiększeniu.

- Powstał budynek socjalny, w którym znajduje się między innymi wypożyczalnia łyżew - wyjaśnia Kazimierz Stoltmann, zastępca burmistrza Kościerzyny. - Niebawem będzie można się też tu napić ciepłej herbaty bądź kawy, a także zjeść coś słodkiego. Cały obiekt jest oświetlony i nagłośniony. Wszystko wskazuje zatem na to, że w tym roku będzie to wzorcowa ślizgawka.

A jak lodowisko oceniają mieszkańcy Kościerzyny? - Jest nieźle, ale dla uczniów wstęp mógłby być cały czas darmowy - mówi Damian, gimnazjalista.

Orkiestra, która uczestniczyła w otwarciu lodowiska, zaprezentowała się też na Rynku.

dad

czyżby kościerskie dzieci były grzeczniejsze ? :P
stefan   piątek, 7 grudnia 2012 r., 13:44