Kościerzyna. Dzieci spotkały się z Mikołajem

czwartek, 6 grudnia 2012 r., 22:53
fot. Centrum Kultury i Sportu w Kościerzynie

Przez około godzinę najmłodsi mieszkańcy Kościerzyny śpiewali, tańczyli, skakali i - co oczywiste - bawili się z Mikołajem. O to, aby dzieci na Rynku się nie nudziły, zadbali aktorzy krakowskiego teatru.

Kolorowo i gwarno było na Rynku w Kościerzynie. Wszystko za sprawą dzieci, które przybyły tu na spotkanie z Mikołajem. Przybycie popularnego świętego poprzedziły rozgrzewające zabawy. Ich głównymi animatorami byli aktorzy krakowskiego teatru, którzy wcielili się w baśniowe postaci.

- Są to młodzi ludzie, którzy pobudzają wyobraźnię dzieci i zachęcają je do aktywności ruchowej - mówi Jan Dittrich, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kościerzynie. - Po to, aby oczekiwanie na przybycie świętego Mikołaja stanowiło zabawę. Mam nadzieję, że dzieci do końca życia będą pamiętały te wyjątkowe chwile.

W spotkaniu z Mikołajem uczestniczyli nie tylko podopieczni przedszkoli. W zabawę na płycie Rynku włączyły się też dzieci, które przybyły tu z rodzicami.

- To dobrze, że organizowane są takie spotkania - mówi pani Justyna z Kościerzyny. - Dla mojej Zuzi to wyjątkowe przeżycie.

Spotkania ze świętym zorganizowało Centrum Kultury i Sportu. Kolejna tego typu impreza już za rok.

dad

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.