Grabowo. Jest Orlik w gminie Nowa Karczma

niedziela, 2 grudnia 2012 r., 13:02
Uroczystego otwarcia obiektu dokonała między innymi marszałek Mieczysław Struk Uroczystego otwarcia obiektu dokonała między innymi marszałek Mieczysław Struk fot. dad

Pierwszy w gminie Nowa Karczma Orlik oddany został do użytku. Obiekt powstał w Grabowie. W otwarciu nowoczesnego kompleksu boisk sportowych uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Piątkową uroczystość uświetnił występ uczniów.

Na ten dzień mieszkańcy Grabowa czekali już od dłuższego czasu. Z otwarcia Orlika najbardziej zadowoleni są uczniowie. Nowoczesny obiekt powstał bowiem tuż przy ich szkole. Nauczyciele cieszą się, bo młodzież będzie miała, gdzie rozwijać swoje zainteresowania.

- My ze swojej strony nie będziemy robić żadnych przeszkód osobom, które będą chciały skorzystać z Orlika - zapewnia Barbara Guse, dyrektor Zespołu Szkół w Grabowie. - Wiemy, że popołudniami obiekt też będzie otwarty. Zatem dzieci będą miały tu zapewnioną opiekę. Same korzyści wynikają z otwarcia Orlika. Co prawda doszło nam trochę obowiązków, ale my się cieszymy.

Orlik, który powstał w Grabowie, jest efektem działań pracowników urzędu gminy. Na realizację przedsięwzięcia samorząd otrzymał 250 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dodatkowo władzom gminy Nowa Karczma udało się uzyskać wysokie wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całkowity koszt budowy obiektu wyniósł 1 milion 200 tys. złotych.

- Grabowo piłką nożną stoi - wyjaśnia Andrzej Pollak, wójt gminy Nowa Karczma. - Mamy tu drużyny, które uczestniczą w rozgrywkach ligowych. Dlatego właśnie tutaj zdecydowaliśmy się na budowę Orlika. Do tej pory przy szkole znajdowało się wyłącznie malutkie boisko asfaltowe.

Kompleks sportowy składa się z dwóch boisk: do piłki nożnej i wielofunkcyjnego. Obiekt spełnia wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa. Cały kompleks jest oświetlony i ogrodzony. Murawę boiska do piłki nożnej w trakcie uroczystości otwarcia sprawdzili przybyli goście.

- Mam nadzieję, że nowo powstały obiekt będzie spełniał swoją rolę - mówi Andrzej Pollak. - Będą mogli korzystać z niego nie tylko uczniowie, ale też wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Uroczystość otwarcia Orlika zorganizowano z wielką pompą. Uczniowie zaprezentowali przygotowany wcześniej program. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz i szkoły.

dad

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.