Niedziela, 26 kwietnia 2015 r., imieniny: Marii i Marcelego
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://koscierski.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Koscierski.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum

Grabowo. Jest Orlik w gminie Nowa Karczma

Nasze sprawy - Niedziela, 2 grudnia 2012 r. (godz.13:02)

Uroczystego otwarcia obiektu dokonała między innymi marszałek Mieczysław Struk
fot. dad
AAA

Pierwszy w gminie Nowa Karczma Orlik oddany został do użytku. Obiekt powstał w Grabowie. W otwarciu nowoczesnego kompleksu boisk sportowych uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Piątkową uroczystość uświetnił występ uczniów.

Na ten dzień mieszkańcy Grabowa czekali już od dłuższego czasu. Z otwarcia Orlika najbardziej zadowoleni są uczniowie. Nowoczesny obiekt powstał bowiem tuż przy ich szkole. Nauczyciele cieszą się, bo młodzież będzie miała, gdzie rozwijać swoje zainteresowania.

- My ze swojej strony nie będziemy robić żadnych przeszkód osobom, które będą chciały skorzystać z Orlika - zapewnia Barbara Guse, dyrektor Zespołu Szkół w Grabowie. - Wiemy, że popołudniami obiekt też będzie otwarty. Zatem dzieci będą miały tu zapewnioną opiekę. Same korzyści wynikają z otwarcia Orlika. Co prawda doszło nam trochę obowiązków, ale my się cieszymy.

Orlik, który powstał w Grabowie, jest efektem działań pracowników urzędu gminy. Na realizację przedsięwzięcia samorząd otrzymał 250 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dodatkowo władzom gminy Nowa Karczma udało się uzyskać wysokie wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całkowity koszt budowy obiektu wyniósł 1 milion 200 tys. złotych.

- Grabowo piłką nożną stoi - wyjaśnia Andrzej Pollak, wójt gminy Nowa Karczma. - Mamy tu drużyny, które uczestniczą w rozgrywkach ligowych. Dlatego właśnie tutaj zdecydowaliśmy się na budowę Orlika. Do tej pory przy szkole znajdowało się wyłącznie malutkie boisko asfaltowe.

Kompleks sportowy składa się z dwóch boisk: do piłki nożnej i wielofunkcyjnego. Obiekt spełnia wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa. Cały kompleks jest oświetlony i ogrodzony. Murawę boiska do piłki nożnej w trakcie uroczystości otwarcia sprawdzili przybyli goście.

- Mam nadzieję, że nowo powstały obiekt będzie spełniał swoją rolę - mówi Andrzej Pollak. - Będą mogli korzystać z niego nie tylko uczniowie, ale też wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Uroczystość otwarcia Orlika zorganizowano z wielką pompą. Uczniowie zaprezentowali przygotowany wcześniej program. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz i szkoły.

dad

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@koscierski.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Koncert z cyklu "Filharmonia Młodych Talentów" - Kościerzyna
27 kwietnia 2015 r.
od godz. 19:00

Kościerzyna, Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki