Gmina Kościerzyna. Pracują nad nowym herbem

środa, 27 czerwca 2012 r., 18:43
fot. JM

Już niebawem znakiem rozpoznawczym gminy Kościerzyna będzie nowy herb. Wszystko to za sprawą stanowiska komisji heraldycznej, która stwierdziła, że obecny za bardzo podobny jest do herbu miejskiego.

Zastrzeżenia komisji odnosiły się do nowego sztandaru, który miał zostać uroczyście wprowadzony na marcową, jubileuszowa sesję rady gminy, z okazji jej XX-lecia. Uwagi dotyczyły zbyt dużego podobieństwa do herbu miasta Kościerzyna.

Władze zdecydowały więc o utworzeniu nowego znaku rozpoznawczego gminy Kościerzyna. Radni wspólnie z sołtysami większością głosów zaakceptowali nowy, wstępny wygląd herbu, który zwiera: niedźwiedzia trzymającego rybę - troć wdzydzką - na żółtym tle , wychodzącego z wody. Elementy te zgodne są z zasadami obowiązującymi w heraldyce.

Zaakceptowany przez lokalne władze projekt czeka teraz na akceptację ze strony Komisji Heraldycznej przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w Warszawie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za kilka miesięcy gmina będzie miała nowy herb.

Justyna Marszk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.