Kościerzyna. Przebudowują skrzyżowanie - będzie nowa Biedronka

czwartek, 26 kwietnia 2012 r., 15:26
fot. JM

Drugi sklep sieci dyskontów powstaje właśnie w Kościerzynie przy ulicy Wojska Polskiego. W związku z tym przebudowywane jest również pobliskie skrzyżowanie.

Nowy dyskont spod znaku Biedronki będzie miał 700 metrów kwadratowych powierzchni, na której będzie prowadzona sprzedaż. Do tego dochodzi jeszcze zaplecze i magazyn.

- Otwarcie planujemy na koniec maja 2012 roku. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe, trwają też procedury związane z odbiorem budynku - powiedziała Anetta Jaworska-Rutkowska, rzecznik prasowy Jeronimo Martins.

Na wysokości powstającego sklepu przebudowywane jest skrzyżowanie. Kościerzynianie muszą przez to stać w korkach, które i tak już do krótkich nie należą. Na szczęście, jak zapowiadają drogowcy, utrudnienia w ruchu spowodowane remontem na tym odcinku nie potrwają już długo.

- Przebudowujemy ten odcinek drogi na koszt inwestora. Oprócz budowanego lewoskrętu zostanie zmodyfikowana również sygnalizacja świetlna tak, by dostosować ją do nowego układu drogowego. Jak sądzę, prace w tym miejscu zostaną zakończone w ciągu dwóch tygodni - zapowiada Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządca drogi.

FP


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.