Sobota, 25 kwietnia 2015 r., imieniny: Marka i Jarosława
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://koscierski.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Koscierski.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum

Kościerzyna. Przebudowują skrzyżowanie - będzie nowa Biedronka

Nasze sprawy - Czwartek, 26 kwietnia 2012 r. (godz.15:26)

AAA

Drugi sklep sieci dyskontów powstaje właśnie w Kościerzynie przy ulicy Wojska Polskiego. W związku z tym przebudowywane jest również pobliskie skrzyżowanie.

Nowy dyskont spod znaku Biedronki będzie miał 700 metrów kwadratowych powierzchni, na której będzie prowadzona sprzedaż. Do tego dochodzi jeszcze zaplecze i magazyn.

- Otwarcie planujemy na koniec maja 2012 roku. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe, trwają też procedury związane z odbiorem budynku - powiedziała Anetta Jaworska-Rutkowska, rzecznik prasowy Jeronimo Martins.

Na wysokości powstającego sklepu przebudowywane jest skrzyżowanie. Kościerzynianie muszą przez to stać w korkach, które i tak już do krótkich nie należą. Na szczęście, jak zapowiadają drogowcy, utrudnienia w ruchu spowodowane remontem na tym odcinku nie potrwają już długo.

- Przebudowujemy ten odcinek drogi na koszt inwestora. Oprócz budowanego lewoskrętu zostanie zmodyfikowana również sygnalizacja świetlna tak, by dostosować ją do nowego układu drogowego. Jak sądzę, prace w tym miejscu zostaną zakończone w ciągu dwóch tygodni - zapowiada Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządca drogi.

FP

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@koscierski.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki