"Związek Gmin Wierzyca" - spotkanie w Starogardzie Gdańskim

środa, 15 lutego 2012 r., 15:32

Zmiany w zasadach gospodarowania odpadami komunalnymi sprawiły, że gminy powiatu kościerskiego i starogardzkiego zdecydowały się przystąpić do międzygminnego związku. Podczas wtorkowego spotkania zdecydowano, że będzie on nosił nazwę: "Związek Gmin Wierzyca"

We wtorek w Starogardzie Gdańskim odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego powołanego przez gminy powiatu kościerskiego oraz starogardzkiego zainteresowane powołaniem związku międzygminnego. Spotkanie miało tym razem wyjątkowy charakter bo połączone było ze spotkaniem wójtów, burmistrzów i prezydentów zamierzających przekazywać odpady z terenu gmin i miast na składowisko odpadów w miejscowości Stary Las.

W czasie jego trwania omówiono wiele spraw związanych z planowanym przedsięwzięciem a mających powiązanie z wdrażaniem znowelizowanej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Spośród wielu ustaleń dokonanych podczas spotkania wybrano również nazwę dla planowanego przyszłego związku.

"Związek Gmin Wierzyca" - taką nazwę jednogłośnie wybrano dla przyszłego związku międzygminnego.

Kolejne spotkanie zespołu odbędzie w poszerzonym składzie o specjalistów z dziedziny finansów. Zespół będzie obradował już w najbliższy piątek, tym razem w Kościerzynie.

mat. pras UM Kościerzyna
oprac:Justyna Marszk


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.