czwartek, 5 lutego 2015 r., 13:03
Kościerzyna. Policyjny pościg za złodziejem samochodu
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie po pościgu zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Gdańska, który ukradł audi A6. Śledczy przesłuchali 30-latka, który usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Sąd zastosował już wobec sprawcy areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy.

środa, 4 lutego 2015 r., 15:05
Kościerzyna. Dzieci opanowały komendę
Jak wygląda praca policjantów, jakimi akcesoriami dysponują kryminalni, co robią funkcjonariusze drogówki, jak szkoli się policyjnego psa - to wszystko mieli okazję zobaczyć ci, którzy w środę odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie.

poniedziałek, 15 grudnia 2014 r., 13:22
Na hulajnodze wprost pod nadjeżdżający samochód
Polowali na samochody, gdy te były już blisko przejeżdżali na hulajnodze na drugą stronę jezdni. Taką zabawę na krajowej "20", jak już pisaliśmy w październiku, urządziło sobie dwóch młodych chłopców. Mimo iż policja podjęła interwencję, nie udało się ustalić tożsamości uczestników tej niebezpiecznej zabawy.

wtorek, 25 listopada 2014 r., 13:04
19-latek zatrzymany za narkotyki - grozi mu do 5 lat więzienia
Nawet na 5 lat za kratki może trafić 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wpadł w ręce policjantów w czwartek 20 listopada. Śledczy już przedstawili mu zarzuty. Po zakończeniu postępowania sprawa zostanie przekazana do sądu.

wtorek, 11 listopada 2014 r., 21:13
Kościerzyna. VII Rajd Niepodległości już za nami
Okazuje się, że 11 listopada można spędzać na różne sposoby, np. w atmosferze patriotycznego współzawodnictwa. Taka panowała podczas rajdu, który w Kościerzynie zorganizowano z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W imprezie udział wzięło ponad trzysta osób.

poniedziałek, 20 października 2014 r., 10:36
Kościerzyna. Siedmiu złodziei paliwa w rękach policji
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali w nocy z wtorku na środę (14/15 października br.) trzech mężczyzn. Sprawcy włamali się do zaparkowanego walca i ukradli z niego paliwo. Mundurowi zatrzymali ich po krótkim pościgu. W toku przeprowadzonych czynności ujęto kolejnych czterech złodziei. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 6 października 2014 r., 11:42
Kościerzyna. 23-latek wpadł podczas kradzieży samochodu
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który wpadł w ręce policjantów podczas usiłowania kradzieży samochodu. Jednak to nie jedyne zmartwienie 23-latka. Podczas przeszukania znaleziono u niego narkotyki.

piątek, 26 września 2014 r., 09:15
Młodzi dla Siebie zapraszają na Dzień Otwarty
Grupa młodzieży w wieku od 12 do 17 lat już od dwóch lat spotyka się w Klubie "Młodzi dla Siebie" w Kościerzynie. Wspólnie spędzają czas, uczestniczą w różnych zajęciach, uczą się pracować w grupie, pomagają innym. Teraz otwierają swoje drzwi, by pokazać rodzicom, jak i swoim rówieśnikom jak można pożytecznie wykorzystać wolny czas. Odwiedź ich w sobotę w godzinach od 16 do 19 i dowiedz się więcej.

środa, 24 września 2014 r., 19:56
Służby ratunkowe edukowały młodzież - Bezpieczny Powiat 2014 za nami
Pokaz ratownictwa medycznego, tresury psów policyjnych, sprzętu policyjnego, strażackiego i ratownictwa medycznego, symulator zderzeń, alkogogle, test wiedzy o ruchu drogowych i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich uczestników tegorocznej akcji "Bezpieczny Powiat".

wtorek, 23 września 2014 r., 10:34
Policyjny pościg za pijanym kierowcą - zobacz film!
Nie zareagował na polecenie funkcjonariuszy zatrzymania się do kontroli, dodał gazu i zaczął uciekać. W pościg za audi ruszyły dwa radiowozy. Uciekiniera zatrzymano w Wielkim Podlesiu. Powód, dla którego 46-latek uciekał przed stróżami prawa? Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.