poniedziałek, 6 października 2014 r., 11:42
Kościerzyna. 23-latek wpadł podczas kradzieży samochodu
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który wpadł w ręce policjantów podczas usiłowania kradzieży samochodu. Jednak to nie jedyne zmartwienie 23-latka. Podczas przeszukania znaleziono u niego narkotyki.

piątek, 26 września 2014 r., 09:15
Młodzi dla Siebie zapraszają na Dzień Otwarty
Grupa młodzieży w wieku od 12 do 17 lat już od dwóch lat spotyka się w Klubie "Młodzi dla Siebie" w Kościerzynie. Wspólnie spędzają czas, uczestniczą w różnych zajęciach, uczą się pracować w grupie, pomagają innym. Teraz otwierają swoje drzwi, by pokazać rodzicom, jak i swoim rówieśnikom jak można pożytecznie wykorzystać wolny czas. Odwiedź ich w sobotę w godzinach od 16 do 19 i dowiedz się więcej.

środa, 24 września 2014 r., 19:56
Służby ratunkowe edukowały młodzież - Bezpieczny Powiat 2014 za nami
Pokaz ratownictwa medycznego, tresury psów policyjnych, sprzętu policyjnego, strażackiego i ratownictwa medycznego, symulator zderzeń, alkogogle, test wiedzy o ruchu drogowych i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich uczestników tegorocznej akcji "Bezpieczny Powiat".

wtorek, 23 września 2014 r., 10:34
Policyjny pościg za pijanym kierowcą - zobacz film!
Nie zareagował na polecenie funkcjonariuszy zatrzymania się do kontroli, dodał gazu i zaczął uciekać. W pościg za audi ruszyły dwa radiowozy. Uciekiniera zatrzymano w Wielkim Podlesiu. Powód, dla którego 46-latek uciekał przed stróżami prawa? Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

środa, 10 września 2014 r., 11:14
Pijanym kierowcom mówimy NIE!
Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy. Codziennie na polskich drogach ginie kilkanaście osób. W ponad 10 proc. odpowiedzialni za tragedię są nietrzeźwi kierowcy. Pijanemu sprawcy nie tylko grozi odpowiedzialność karna, ale też wysokie konsekwencje finansowe.

wtorek, 5 sierpnia 2014 r., 11:49
Stop agresji na drodze! Nakręć filmik i wyślij go policji
Stop agresji na drodze pod takim hasłem ruszyła nowa skrzynka pocztowa pomorskiej policji, na którą można przesyłać nakręcone przez siebie filmiki obrazujące "mistrzów kierownicy". A jak wszyscy wiemy, agresywnych kierowców na naszych drogach spotkać nietrudno.

czwartek, 3 lipca 2014 r., 12:11
Kradł narzędzia w Starogardzie i Zblewie, wpadł w Kościerzynie
Głównie elektronarzędzia padły łupem 48-letniego mieszkańca powiatu człuchowskiego, który od jakiegoś czasu okradał markety budowlane w Kościerzynie, Zblewie, czy Starogardzie Gdańskim. W poniedziałek wpadł w ręce kościerskich funkcjonariuszy. Niedługo stanie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

wtorek, 24 czerwca 2014 r., 16:36
Zobacz wypadek z Rajdu Kaszub - o włos od tragedii!
Do sieci trafiło video z niedzielnego wypadku na trasie Rajdu Kaszub. Poszkodowany został w jego wyniku pilot rozbitego auta oraz jeden z kibiców. Jak widać na załączonym filmie - kilka innych osób może jednak dziś mówić o ogromnym wręcz szczęściu. Samochód rozbił się bowiem o palety z kostką brukową, na której stali...

czwartek, 12 czerwca 2014 r., 12:38
Widzisz dziecko pozostawione w samochodzie? Reaguj!
W zamkniętych samochodach temperatura szybko wzrasta do 50 stopni, a ilość tlenu gwałtownie maleje. Wystarczy zaledwie kilka minut, by pozostawione w takim pojeździe dziecko omdlało, a w konsekwencji nawet umarło. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy!

środa, 4 czerwca 2014 r., 08:48
Kościerzyna. 37-latek zniszczył ławkę pod okiem kamer
Nawet do pięciu lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego za zniszczenie ławki. Dewastacji miejskiego mienia mężczyzna dopuścił się na początku maja. Myślał, że będzie bezkarny, ale zapomniał, że kościerski rynek objęty jest monitoringiem.