środa, 6 stycznia 2016 r., 22:45
Ulicami Dziemian przeszedł Orszak Trzech Króli
Największe jasełka w powiecie kościerskim za nami. W Dziemianach zorganizowany został Orszak Trzech Króli. Nietypowy pochód poprzedziły wyjątkowe jasełka i wybór Małego Króla Kaszubskiego.

środa, 9 grudnia 2015 r., 08:13
Łubiana. Święty Mikołaj wszedł do kościoła przez dach
W miony piątek po roratach z dachu kościoła parafialnego w Łubianie na linach zjechał św. Mikołaj. Specjalny gość podarował wszystkim obecnym opaski odblaskowe by dzieci były widoczne, łubiańskie kubki i słodycze. Taka inicjatywa jest organizowana od wielu lat w łubiańskiej parafii i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dzieci i św. Mikołaj bardzo dziękują sponsorom.

czwartek, 26 listopada 2015 r., 13:13
Kościerzyna. II miejsce w międzynarodowym konkursie dla Szymona Sutora
Na początku listopada Szymon Sutor z Kościerzyny wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy 2015. 24-letni artysta zabłysnął w utworze "Mirage", który ostatecznie zagwarantował mu II miejsce.

wtorek, 29 września 2015 r., 10:01
Przedsiębiorcy z Kaszub nagrali piosenkę z Norbim
Robert Roda vel. Mr Fire z Sulęczyna, Michał Stromski vel. DJ Star z Przodkowa oraz Dariusz Mielewczyk z Kartuz nagrali wspólną piosenkę z Norbim. Ich "Studencki Bal" w cztery dni uzyskał już ponad 100.000 wyświetleń na youtubie. Jeszcze w październiku zobaczymy ich w Dzień Dobry TVN oraz Teleexpressie podczas wywiadu z Markiem Sierockim.

poniedziałek, 31 sierpnia 2015 r., 12:07
Kościerzyna. Strażacy przez osiem godzin walczyli z pożarem pustostanu
W nocy z niedzieli na poniedziałek wybuchł pożar w pustostanie przy ulicy Przemysłowej w Kościerzynie. Ogień objął większą część obiektu. Strażacy przez osiem godzin walczyli z pożarem. Wstępną przyczynę pożaru upatruje się w zaprószeniu ognia. Straty oszacowano na około 100.000 zł.

piątek, 7 sierpnia 2015 r., 13:12
Król dopalaczy ze Skorzewa zatrzymany
Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Skorzewa, którego zatrzymali gdańscy kryminalni. Mężczyzna miał przy sobie paczkę z 5 kg dopalaczami, a w domu 400 gramów narkotyków. Dodatkowo podczas przeszukiwania jego mieszkania, zatrzymano też potencjalnych klientów 27-letniego dealera.

wtorek, 14 lipca 2015 r., 12:43
Auto na kościerskich rejestracjach w walkach na Ukrainie
Od niedzieli w sieci krąży filmik z walk w ukraińskim Mukaczewie, na którym widać strzelających mężczyzn z samochodu na kościerskich tablicach rejestracyjnych. Do niedawna właścicielem pojazdu był przedsiębiorca z Kościerzyny. Jak ustalili policjanci, auto zostało sprzedane obywatelowi Ukrainy.

poniedziałek, 13 lipca 2015 r., 11:19
Kościerzyna. 27-latek okradł sklep i groził ochroniarzowi atrapą broni palnej
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 27-latek, który w piątek okradł jeden z kościerskich sklepów, a potem groził atrapą broni palnej ochroniarzowi obiektu. Mieszkaniec powiatu kościerskiego już usłyszał zarzut dokonania rozboju. W sobotę sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

wtorek, 23 czerwca 2015 r., 13:43
Kościerzyna. Trzej złodzieje przewodów w rękach policji
Zarzuty dotyczące kradzieży przewodów telekomunikacyjnych usłyszeli trzej mieszkańcy Gdańska, których zatrzymali policjanci z Kościerzyny. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej i zostali zatrzymani. Straty spowodowane ich działalnością oszacowane zostały na kwotę blisko 3.000 zł. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

piątek, 19 czerwca 2015 r., 08:55
Kościerzyna. 26-latek odpowie za fałszywy alarm bombowy
Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 26-latka podejrzanego o wywołanie w środę fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna zadzwonił do dyżurnego Policji w Kościerzynie i poinformował, że w sądzie podłożony został ładunek wybuchowy. Policjanci natychmiast przeprowadzili kontrolę budynku - nie znaleźli niczego podejrzanego. Podejrzany spędził noc w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.