niedziela, 14 lutego 2016 r., 01:30
Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty! (2/3)
14 lutego świętują zakochani. Jest to więc idealny moment na rozstrzygnięcie i zaprezentowanie zakochanych zwycięzców naszej walentynkowej zabawy. Zapraszamy więc do czytania oraz oglądania zdjęć i filmików.

niedziela, 14 lutego 2016 r., 01:30
Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty! (1/3)
14 lutego świętują zakochani. Jest to więc idealny moment na rozstrzygnięcie i zaprezentowanie zakochanych zwycięzców naszej walentynkowej zabawy. Zapraszamy więc do czytania oraz oglądania zdjęć i filmików.

poniedziałek, 25 stycznia 2016 r., 15:07
"Na psa urok", czyli film o kaszubskich zwyczajach
Już w najbliższy piątek o godz. 19. we wdzydzkim muzeum odbędzie premiera dokumentu fabularyzowanego "Na psa urok". Film to powrót do ludowych korzeni obrzędów kaszubskich.

środa, 6 stycznia 2016 r., 22:45
Ulicami Dziemian przeszedł Orszak Trzech Króli
Największe jasełka w powiecie kościerskim za nami. W Dziemianach zorganizowany został Orszak Trzech Króli. Nietypowy pochód poprzedziły wyjątkowe jasełka i wybór Małego Króla Kaszubskiego.

środa, 9 grudnia 2015 r., 08:13
Łubiana. Święty Mikołaj wszedł do kościoła przez dach
W miony piątek po roratach z dachu kościoła parafialnego w Łubianie na linach zjechał św. Mikołaj. Specjalny gość podarował wszystkim obecnym opaski odblaskowe by dzieci były widoczne, łubiańskie kubki i słodycze. Taka inicjatywa jest organizowana od wielu lat w łubiańskiej parafii i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dzieci i św. Mikołaj bardzo dziękują sponsorom.

czwartek, 26 listopada 2015 r., 13:13
Kościerzyna. II miejsce w międzynarodowym konkursie dla Szymona Sutora
Na początku listopada Szymon Sutor z Kościerzyny wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy 2015. 24-letni artysta zabłysnął w utworze "Mirage", który ostatecznie zagwarantował mu II miejsce.

wtorek, 29 września 2015 r., 10:01
Przedsiębiorcy z Kaszub nagrali piosenkę z Norbim
Robert Roda vel. Mr Fire z Sulęczyna, Michał Stromski vel. DJ Star z Przodkowa oraz Dariusz Mielewczyk z Kartuz nagrali wspólną piosenkę z Norbim. Ich "Studencki Bal" w cztery dni uzyskał już ponad 100.000 wyświetleń na youtubie. Jeszcze w październiku zobaczymy ich w Dzień Dobry TVN oraz Teleexpressie podczas wywiadu z Markiem Sierockim.

poniedziałek, 31 sierpnia 2015 r., 12:07
Kościerzyna. Strażacy przez osiem godzin walczyli z pożarem pustostanu
W nocy z niedzieli na poniedziałek wybuchł pożar w pustostanie przy ulicy Przemysłowej w Kościerzynie. Ogień objął większą część obiektu. Strażacy przez osiem godzin walczyli z pożarem. Wstępną przyczynę pożaru upatruje się w zaprószeniu ognia. Straty oszacowano na około 100.000 zł.

piątek, 7 sierpnia 2015 r., 13:12
Król dopalaczy ze Skorzewa zatrzymany
Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Skorzewa, którego zatrzymali gdańscy kryminalni. Mężczyzna miał przy sobie paczkę z 5 kg dopalaczami, a w domu 400 gramów narkotyków. Dodatkowo podczas przeszukiwania jego mieszkania, zatrzymano też potencjalnych klientów 27-letniego dealera.

wtorek, 14 lipca 2015 r., 12:43
Auto na kościerskich rejestracjach w walkach na Ukrainie
Od niedzieli w sieci krąży filmik z walk w ukraińskim Mukaczewie, na którym widać strzelających mężczyzn z samochodu na kościerskich tablicach rejestracyjnych. Do niedawna właścicielem pojazdu był przedsiębiorca z Kościerzyny. Jak ustalili policjanci, auto zostało sprzedane obywatelowi Ukrainy.